Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Wspólnymi siłami ubiliśmy ubój!

W dzisiejszym głosowaniu, większością 44 głosów, Sejm RP odrzucił projekt nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt, której celem było dopuszczenie do zabijania zwierząt bez wcześniejszego oszołomienia na potrzeby zarejestrowanych związków religijnych. Premier Donald Tusk z rana poinformował o odwołaniu planowanej na dzień dzisiejszy dyscypliny partyjnej. Rezultat dzisiejszego głosowania to wielkie zwycięstwo ruchu obrony zwierząt. Dziękujemy wszystkim organizacjom działającym na rzecz humanitarnej ochrony zwierząt oraz ludziom dobrej woli za wspieranie naszej akcji.

 

 

 

Link do wyników głosowania: kliknij

Zdjęcia z czwartkowej demonstracji:

Kliknij na Facebook

 

 

XIV ELBLĄSKIE FORUM INICJATYW POZARZĄDOWYCH za nami!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania relacji z Dni Elbląga:

Przejdź na Facebook

 

 

 

Schronisko na Dniach Elbląga 2013

 

W ramach obchodów Dni Elbląga, w niedzielę 30 czerwca organizacje pozarządowe z naszego miasta oraz terenu powiatu elbląskiego we współpracy z Centrum Organizacji Pozarządowych przygotowują XIV Elbląskie Forum Inicjatyw Pozarządowych.


Nasze schronisko już czwarty raz będzie miało swoje stoisko.

Tego dnia chcemy zachęcić mieszkańców oraz pozostałych uczestników wydarzenia do adopcji zwierząt ze schroniska i pomocy im.

XIV Elbląskie Forum Inicjatyw Pozarządowych odbędzie się 30 czerwca (niedziela) w godzinach 12 - 16 przy ul. Stary Rynek (plac przed Bramą Targową).

W tym roku nasi wspaniali wolontariusze przygotowują sami swoje stoisko - zapowiadają, że będzie słodko i kolorowo!
Przedstawimy Wam garstkę naszych podopiecznych i mamy kilka niespodzianek.

Zapraszamy!

 

Wystaw miskę z wodą - upał zabija!

Jest tak gorąco, że musimy myśleć również za innych! Obserwujcie, czy u sąsiada pies ma wodę, czy ma miejsce do schowania się przed słońcem. Wystawcie miskę z wodą kotom wolnożyjącym, ptakom i bezdomnym psom!

Pamiętajmy, że upał może okazać się niebezpieczny dla zwierząt. Miska z wodą jest niezbędna, aby chronić zwierzę przed odwodnieniem Psa warto okrywać mokrym ręcznikiem, zwłaszcza głowę. Chronimy w ten sposób mózg, kark i pachy. Psy nie mają wyczucia, ile mogą przebywać na słońcu, więc trzeba samemu o to zadbać. W przypadku, gdy pies jest uwiązany na łańcuchu, powinien mieć dostęp do ocienionego miejsca i często zmienianej wody. Absolutnie nie można zostawić psa w zamkniętym samochodzie podczas upałów. Dla czworonoga może się to zakończyć śmiercią. Pies się nie poci przez skórę, bo nie ma gruczołów potowych poci się poprzez ziajanie. Jeśli jest w tak gorącym pomieszczeniu, jak samochód stojący na słońcu, który staje się puszką termiczną, nie może tego zrobić. Wtedy często omdlewa. Zwróćmy też uwagę, czy kaganiec pozwala mu otworzyć na tyle pysk, by mógł ziajać.

Pomaganie nie zawsze musi kosztować, wystarczy odrobina chęci.

Wystawcie miski z wodą i prześlijcie zdjęcia do nas: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Będziemy je publikować na Facebooku i promować pomaganie zwierzętom.
 

 

Zdjęcia z demonstracji : STOP dla uboju rytualnego!

W manifestacji wzięło udział ponad 1000 osób, przy Ministerstwie Rolnictwa i pod Sejmem wyszli do manifestujących posłowie z różnych klubów parlamentarnych: Janusz Palikot, Robert Biedroń, Jacek Rozenek, Paweł Sajak i Artur Dębski z Ruchu Palikota, Dariusz Joński z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej oraz Marek Suski i europoseł Janusz Wojciechowski z Prawa i Sprawiedliwości. Ww posłowie twierdzą, że będą głosować przeciwko legalizacji uboju rytualnego.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom – osobom prywatnym, posłom, przedstawicielom organizacji ochrony zwierząt za udział w manifestacji!

 


 


 

"Chodź, pomaluj mój świat"

Zapraszamy 8 czerwca od godziny 9:00 na wielkie malowanie schroniskowych bud, ogrodzeń i krat. Każdy kto ma ochotę może przyjść i pomóc. Organizujemy też zbiórkę farb i pędzli. Prosimy o pomoc, bo wymalowanie 200 bud to wielki koszt, ale wspólnie nam się uda! Farby do drewna lub metalu preferowane kolory to zielony, czerwony i niebieski. Zapraszamy!

 

WZYWAMY WSZYSTKICH LUDZI WRAŻLIWYCH NA CIERPIENIE ZWIERZĄT!!!

Zbieramy się 12.06.(środa) o godz.13.00 w Warszawie pod gmachem Ministerstwa Rolnictwa ul.Wspólna 30, aby zaprotestować przeciwko legalizacji uboju rytualnego.

Chcemy, aby nasz marsz był Wielkim Sprzeciwem polskiego
społeczeństwa wobec znęcania się nad zwierzętami, jakim jest zabijanie na żywca, bez wcześniejszego ogłuszania!
Dajmy wyraźny sygnał politykom, że partykularne interesy kilkunastu właścicieli rzeźni nie mogą być ważniejsze od cierpienia setek tysięcy zwierząt uśmiercanych w tak haniebny sposób!!!

Ten krwawy proceder wykonywany jest na żądanie żydowskich i muzułmańskich ortodoksów, choć nie wszyscy wyznawcy islamu i judaizmu go popierają.

Okrucieństwo uboju jest jawnie sprzeczne z etyką i moralnością polskiego społeczeństwa!
Przemaszerujemy spod Ministerstwa Rolnictwa na ul. Wiejską pod Sejm, gdzie ostrzeżemy polityków, że stracą nasze głosy, jeżeli przegłosują wprowadzenie uboju rytualnego w życie.

I DLATEGO WAŻNYM JEST, ABY BYŁO NAS DUŻO!!!

Organizujmy się we wszystkich miastach Polski! Piszcie prosimy, jeśli ktoś ma własny środek transportu i wolne miejsca.

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 

Szkoła dla psów HAUUU-WARD partnerem OTOZ Animals!!!

Dzięki współpracy z Panią Alicją Makowiec ze Szkoły dla psów HAUUU-WARD psiaki w naszym schronisku zaczęły nabywać nowych umiejętności z zakresu podstawowego posłuszeństwa dla psa rodzinnego, socjalizują się z otoczeniem i budują pozytywny kontakt z człowiekiem. Pani Alicja szkoli również pracowników i z czasem zacznie pracować z chętnymi wolontariuszami, w zakresie zoopsychologii i umiejętności szkolenia i socjalizacji psów. Wszystkie te działania zwiększają szansę schroniskowych psów na adopcję. Istnieje możliwość kontynuowania szkoleń zaadoptowanego psa w Szkole dla psów HAUUU-WARD.
 
Regulamin:

PayPal:
1% dla zwierząt
Adopcje:
Godziny Otwarcia:

poniedziałek – sobota

od 12.00 do 17.00

CENNIK

zapraszamy