Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Światowy Dzień Kota

Dziś Dzień Kota!

Bardzo nam przykro, że w tym roku nie możemy zaprosić Was z tej okazji na Rewię Kotów. Z tych samych - koronawirusowych - powodów, nie możemy Was też zaprosić do schroniska.
Prosimy Was jednak, byście nie zapominali o schroniskowych kotach. Mamy ich obecnie w schronisku 60.
Przede wszystkim, rzecz jasna, gorąco zachęcamy Was do adopcji kota! Obecność futrzaka w domu i jego rozkoszne mruczenie sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi i mniej się stresujemy. Dostarcza też wspaniałej rozrywki - kocie harce można oglądać godzinami!
Ale, jeśli z jakichś powodów nie możesz adoptować kota, pamiętaj, że możesz zostać jego wirtualnym opiekunem lub pomóc w inny sposób – na przykład przynosząc w prezencie karmę, drapak, legowisko lub kocie zabawki.
 

Ankieta adopcyjna

 

Zmieniony (Wtorek, 30 Marzec 2021 21:03)

 

Światowy Dzień Psa

Z okazji Światowego Dnia Psa naszym podopiecznym życzymy, by znaleźli kochających i odpowiedzialnych opiekunów, zaś Waszym podopiecznym życzymy, by zawsze czuli się szczęśliwi i kochani <3

 

Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Życzymy Wam Zdrowych, Spokojnych i Radosnych Świąt Wielkanocnych.

Oby, mimo wszystkich przeciwności, Wasze serca przepełniła wiara, ciepło i miłości do bliźnich oraz czworonożnych przyjaciół!

 

My nie możemy zostać w domu - apel o pomoc

Kochani, z wiadomych wszystkim przyczyn, życie w naszym schronisku zmieniło się diametralnie. Możliwe, że nieprędko wróci do normalności.

Każdy martwi się obecnie o zdrowie swoje i najbliższych, każdy próbuje odnaleźć się w nowej sytuacji, niektórzy przez sytuację z koronawirusem znaleźli się w gorszej sytuacji finansowej, lub, ze względu na gorszą sytuację przedsiębiorstw w Polsce, w niedługim czasie się znajdą. Staramy się żyć normalnie w tych czasach, jednak wszyscy odczuwamy, że jest to utrudnione i ograniczone w znacznym stopniu.

W całym tym natłoku informacji i nowych spraw na głowie, prosimy Was o nie zapominanie o schronisku. Bo smutna prawda jest taka, że kiedy cierpią ludzie, cierpią też zwierzęta znajdujące się pod ich opieką. Obecnie musimy szczególnie dbać o zdrowie pracowników, więc w trosce o dobro i ludzi i zwierząt, ze względu na szerzenie się epidemii koronawirusa, zawiesiliśmy do odwołania działalność wolontariatu i przyjmowanie wycieczek.
Zaistniała sytuacja sprawiła również, że adopcje zwierząt są utrudnione. Schronisko nadal wydaje zwierzęta do adopcji, jednak tylko osobom zdecydowanym, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Nie ukrywajmy, że przez to liczba adopcji znacznie się w najbliższym okresie zmniejszy, co na pewno spowoduje wzrost ilości zwierząt w schronisku.

Należy również pamiętać, że koszty funkcjonowania schroniska, a co za tym idzie, jego potrzeby finansowe, nadal są bardzo wysokie. Znaczny wzrost cen środków do dezynfekcji i środków ochronnych, takich jak rękawiczki, przez nas również jest bardzo dotkliwie odczuwany, jednak niezmiennie największe nakłady finansowe przeznaczamy na zaspokojenie podstawowych potrzeb takich jak karma, szczepionki i leki dla zwierząt, wywóz śmieci, woda, prąd, itp.

Z oczywistych względów musieliśmy ograniczyć również przyjmowanie darów rzeczowych, co, w połączeniu ze spadkiem darowizn pieniężnych, powoduje, że mimo wpływającej na czas dotacji z Urzędu Miasta, odczuwamy znaczne pogorszenie sytuacji finansowej schroniska...

Dlatego zwracamy się do Was o wsparcie naszego schroniska nawet niewielką kwotą, oczywiście w miarę swoich możliwości. Każda złotówka jest ważna i pomoże naszej placówce lepiej zajmować się zwierzętami.

Dziękujemy za każdą wpłatę na konto schroniska.

Mamy nadzieję zobaczyć się z Wami wszystkimi w niedługim czasie!

Nasi podopieczni czekają na Wasz powrót do schroniska!

KONTO SCHRONISKA W ELBLĄGU:
41 1160 2202 0000 0001 2949 7297
BIC/SWIFT: BIGBPLPWXXX
PayPal: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Lola, Sindi, Majka i prawie 260 innych psów i kotów proszą o pomoc!

Dodatkowo oczywiście apelujemy o to, by przekazać 1% na elbląskie schronisko.
Numer KRS 69730 OTOZ ANIMALS, cel szczegółowy: schronisko w Elblągu

Dziękujemy!!!

 

Garść informacji w związku z szalejącym wirusem.

UWAGA

– Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i AFCD podkreślają, że nie ma żadnych dowodów na to, że psy i koty mogą być źródłem infekcji SARS-CoV-2 (znany jako COVID – 19) u ludzi.

– OTOZ Animals zawiesza do odwołania działalność wolontariatu i przyjmowanie wycieczek na terenie schroniska prowadzonego przez stowarzyszenie.

Powyższe decyzje podjęte są w trosce o dobro ludzi i zwierząt ze względu na szerzenie się epidemii koronawirusa.

Schronisko nadal przyjmuje i wydaje do adopcji zwierzęta.
Przyjmowane do schroniska będą jedynie osoby zdecydowane na adopcję, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym (55 234 16 46).

Prosimy o wyrozumiałość!

Wskazane ograniczenia mają na celu uniknięcie ewentualnych zakażeń wśród opiekunów, od których zależy życie i zdrowie przebywających na terenie schroniska zwierząt.

 

VII REWIA KOTÓW ZE SCHRONISKA

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Kota zapraszamy Was serdecznie na VII Rewię Kotów ze Schroniska, którą organizujemy w dniu 15 lutego 2020 roku we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Grunwaldzkiej 135, w godzinach od 11:00 do 14:00.

Podczas tej imprezy zaprezentujemy Wam niektóre koty przebywające obecnie w naszym schronisku. Planujemy również inne atrakcje.
Liczymy na Waszą obecność!

 

Kalendarz na 2020 rok

Kochani już jest!
Kalendarz z podopiecznymi naszego schroniska na rok 2020

Zachęcamy do kupowania.

Zamawiać można poprzez allegro, napisać do nas maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , bądź zakupić osobiście w schronisku ul. Królewiecka 233

 
PayPal:
1% dla zwierząt