Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Sześć głównych powodów by zaadoptować dorosłego kota

Informacje adopcyjne

KAŻDY KTO KIEDYKOLWIEK PRZYGARNĄŁ BIEDNE, NIECHCIANE ZWIERZĘ, WIE, ŻE NIGDZIE NA ŚWIECIE NIE ZNAJDZIE PRZYJAŹNI, WDZIĘCZNOŚCI I ODDANIA RÓWNIE WIELKIEGO, JAK TO, KTÓRE OKAZAĆ POTRAFI URATOWANY KOT

Zwierzę w naszym domu obdarza nas przyjaźnią bezinteresowną, czystą i wielką. Taka przyjaźń to dziś towar niezwykle rzadki i cenny. Kontakt z kotem, to doskonałe lekarstwo na smutek i samotność. Obecność zwierzaka złagodzi i ogrzeje atmosferę w domu. Ale ... zanim zdecydujesz się przyjąć do swojego domu zwierzę, dobrze się zastanów. Nie bierz kota "na próbę" każdy powrót do schroniska to dla niego prawdziwy dramat.

 Sześć głównych powodów by zaadoptować dorosłego kota (źródlo: http://amicus.malopolska.pl/

 Dorosły kot
 Kociak
 Umie już korzystać z kuwety i słupka do drapania. Zazwyczaj nie wymaga dalszego treningu. Nie niszczy mebli. Nauczenie go korzystania z kuwety i drapania tylko przeznaczonych do tego przedmiotów może kosztować Cię dużo pracy i cierpliwości. Nastaw się też na straty i zniszczenia.
 Może być sam w domu, kiedy Ty jesteś w pracy. Ze względu na selekcje, przebyte szczepienia i peł ny rozwój systemu odpornościowego, jest na ogół zdrowy. Wymaga troskliwej opieki i dozoru przez całą dobę. Podobnie jak małe dziecko, jest narażony na różne choroby i infekcje.
 Przeważnie jest już wysterylizowany. Tak że oszczędzasz sobie zmartwienia i wydatków. W większości przypadków nie jest jeszcze wysterylizowany. Musisz pamiętać o dokonaniu tego zabiegu w odpowiednim terminie. Poniesiesz też pewne koszty.
 Ma w pełni ukształtowaną osobowość. Jego charakter nie będzie już ulegał zmianom. Na przykład jeśli kot jest spokojny i lubi inne zwierzęta, to takim pozostanie.
 Ma niewiadomą osobowość - przygotuj się na niespodzianki. U kotów charakter kształtuje się podczas pierwszych ośmiu tygodni życia, ale objawia się w pełni dopiero, gdy kot osiągnie dojrzałość. Wbrew powszechnemu przekonaniu, opiekun nie jest już w stanie wpłynąć na charakter kociaka.
 Nie zmienia wyglądu przez resztę życia.
 Zmienia wygląd w miarę dorastania. Nie będzie zawsze puszystą kuleczką!
 Docenia to, że został obdarzony miłością i adoptowany. Odwzajemnia uczucie swego nowego opiekuna. Nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma wyjątkowe szczęście. Traktuje opiekuna głównie jako źródło pożywienia.
 
PayPal:
1% dla zwierząt