Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
 • EU e-Privacy Directive

  Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

  Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Nasze potrzeby, 1% podatku.

W wyniku wygranego konkursu na realizację zadania publicznego Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt  OTOZ Animals prowadzi Schronisko w Elblągu od 01.01.2009 r.  Schronisko dotowane jest z dwóch źródeł: pieniędzy przekazywanych  przez Urząd Miasta w Elblągu oraz datków od ludzi dobrej woli, pragnących  wspierać naszą działalność.

Dziękujemy wszystkim naszym Dobroczyńcom i zapewniamy, że każda  przekazana przez Was złotówka zostanie właściwie spożytkowana. Jesteśmy  wdzięczni także tym, którzy przynoszą do naszego schroniska dary rzeczowe:  karmę dla psów i kotów, koce, kołdry do ocieplenia boksów itd.
 
Wolontariusze:  choć w naszym schronisku są od niedawna, to nigdy nie zawodzą swoich czworonożnych przyjaciół. Są zawsze wtedy, kiedy potrzebna jest pomoc. To  młodzi ludzie, którzy w każdej wolnej chwili odwiedzają schronisko.  Działają zupełnie bezinteresownie, dzięki nim nasze zwierzęta maja namiastkę  domowego ciepła, są przytulane, głaskane, wyprowadzane na spacery. Wolontariusze zwracają się do każdego psa czy kota po imieniu, czeszą je, strzygą  w razie potrzeby, a latem także kąpią. W ubiegłym roku, podczas  styczniowo-lutowych mrozów, zabrali część zwierząt do domów. To miało być  tylko na chwilę, na przetrzymanie największego zimna, jednak żaden ze  zwierzaków nie powrócił już do schroniska. Wolontariusze znaleźli im nowe  domy.

Nadrzędnym celem OTOZ Animals jest dobro zwierząt. Staramy się zapewnić  im właściwa opiekę, zatrudniając wykwalifikowany personel, m.in.  specjalistów ds. adopcji oraz lekarzy weterynarii. Staramy się zapobiegać  niekontrolowanemu rozmnażaniu poprzez przeprowadzanie zabiegów sterylizacji i  kastracji.

Marzeniem każdego miłośnika zwierząt jest widok pustych schronisk w  kraju, w którym każdy pies i kot ma swojego opiekuna i pełen ciepła dom. Jak  to jednak bywa z marzeniami, nie zanosi się na szybką ich realizację. Do  naszej placówki przybywają i przybywać będą wciąż nowe zwierzęta. Należy zapewnić im odpowiednie warunki bytowe.
 
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu przyjmie dary od sponsorów i  osób prywatnych. W schronisku zawsze przydadzą się:

 • karma
 • koce, ręczniki, materacyki dla psów
 • materiały budowlane (farby, kafelki, pędzle, gładzie szpachlowe, itp)
 • słoma
 • budy dla psów
 • klatki transportowe dla psów i kotów (różne rozmiary - najlepiej duże)
 • ubranka zimowe dla psów
 • wszelkie inne dary mogące pomóc schronisku

 
Konto Schroniska na darowizny pieniężne:

OTOZ ANIMALS Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu

ul. Królewiecka 233

82-300 Elbląg

41 1160 2202 0000 0001 2949 7297
BIC/SWIFT: BIGBPLPWXXX

 

 
PayPal:
1% dla zwierząt