Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Wolontariat

Jeżeli kochasz zwierzęta, chcesz ofiarować im swoją pomoc i umilić im pobyt w schronisku

- zostań naszym wolontariuszem

Wystarczy, że podpiszesz umowę wolontariatu

- Jeśli masz ukończone osiemnaście lat, wystarczy, że wypełnisz w dwóch egzemplarzach umowę wolontariatu i przyjdziesz z nią do schroniska. Tego samego dnia, możesz zacząć nam pomagać.
- Jeśli nie masz lat osiemnastu, ale ukończyłeś piętnaście, musisz zabrać jednego z rodziców do schroniska i razem z nim podpisać umowę ( rodzic podpisuje zezwolenie ).
- Jeśli nie masz jeszcze piętnastu lat, prosimy Cię o cierpliwość. W między czasie, możesz organizować w swojej szkole zbiórki karmy, kocy, akcesoriów niezbędnych do wyprowadzania psów.

Będąc wolontariuszem można

(zawsze przy konsultacji z pracownikami biura)

- wyprowadzać psy na spacery;
- dokarmiać, czesać, oswajać;
- oswajać: mile widziane głaskanie, tulenie zwierząt ( to jeden z przyjemniejszych obowiązków, oczekują na pieszczoty szczególnie szczenięta i kociaki);
- pomagać w pracach biurowych;
- brać zwierzęta na dom tymczasowy;
- organizować akcje pomocy zwierzętom ze schroniska, np. zbiórki karmy, koców itd.;
- udzielać się na forum wolontariuszy;
- aktywnie angażować się w działalność schroniska.

 

UWAGA! Prosimy wszystkich wolontariuszy aby przynosili ze sobą rzeczy na przebranie. W naszym schronisku jest szatnia. Jest to ważne z kilku powodów: po pierwsze podczas zabaw z psami można się ubrudzić, po drugie, na ubraniu przenosimy wszystko to z czym mamy styczność a co może u naszego domowego zwierzęcia wywołać np. infekcję. Zwierzęta w schronisku otoczone są troskliwą opieką medyczną, niemniej jednak przebywają w dużej grupie, która z natury rzeczy jest bardziej podatna na wzajemne przekazywanie sobie chorobotwórczego wirusa lub bakterii.

Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły i działania, również niekonwencjonalne mogące pomóc zwierzętom z naszych schronisk.

 
PayPal:
1% dla zwierząt