Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Hera II

Znalazły dom

Jeśli szukasz spokojnego, łagodnego psa, który nie wymaga szkolenia i wystarczy mu 30-minutowy spacer, to wiedz, że Hera nie jest psem dla Ciebie. Hera to pies dla osoby aktywnej, wytrwałej i chcącej pracować z czworonogiem, która nie boi się wyzwań i nie podda się, gdy na drodze staną trudności. Hera jako mix owczarka użytkowego z owczarkiem belgijskim jest psem pełnym niespożytej energii i inteligencji, dlatego przyszły opiekun powinien zdać sobie sprawę z pracy, jaką musi włożyć w wychowanie tej pięknej istotki i wykorzystać drzemiący w niej potencjał.

Hera została oddana do schroniska 29.12.2021 przez osobę, która najprościej w świecie nie poradziła sobie z jej wychowaniem. Nim trafiła do owego pana, była psem podwórkowym. Żyła na wsi na łańcuchu bez dostępu do odpowiedniego pokarmu i wody. Z relacji oddającego, sunia przebywała w jego mieszkaniu 2 tygodnie, w ciągu których zdążyła przybrać na masie. Na samym początku była bardzo wychudzona i zaniedbana, a pokarmu nie jadła, a połykała w całości, co kończyło się wymiotami. Warunki w jakich bytowała oraz stan fizyczny psa, skłonił Pana by zabrać ją do siebie. Przy oględzinach suczki zauważyliśmy zmiany na skórze (brak odpowiedniej diety i witamin) oraz starte kły (prawdopodobnie efekt stałej zabawy kamieniami, bądź innymi ciężkimi i ostrymi przedmiotami).

Hera to młoda suczka w wieku około 1,5 roku. Jest bardzo żywiołowa i chętna do pracy z człowiekiem. Świetnie czuje się w wodzie i z łatwością wchodzi do zbiorników wodnych. Uwielbia zabawę wszelkimi przedmiotami, szczególnie gałęziami (prawdopodobnie często się nimi bawiła będąc na łańcuchu, nie mając innych zabawek). W trakcie zabawy potrafi się szybko nakręcić, dlatego w jej przypadku ważny jest trening tzw. „wyciszenia”. Kiedy się nakręca potrafi złapać za rękę, bądź próbować doskoczyć do twarzy, dlatego uważamy, że Hera nie nadaje się do domu z dziećmi. Spacery z nią również są niemałym wyzwaniem (zalecamy trening tzw. „luźnej smyczy”). Mimo tego, że suczka nie radzi sobie z emocjami (powodem jest brak stałego ruchu, pracy umysłowej, stres i obecność wielu obcych psów i ludzi), reaguje na swoje imię, przybiega na zawołanie, rozumie słowo „nie” albo „e!” i potrafi wykonać takie komendy jak: „siad”, „waruj”, „zostaw”, „do mnie”. Spuszczona luzem trzyma się opiekuna, jednak trzeba obserwować, czy w okolicy nie biega żaden pies. Mimo, że nie wykazuje agresji, bardzo łatwo ją sprowokować do ataku, jeśli drugi pies będzie próbował ją zdominować, czy obszczekać. W boksie mieszka sama z uwagi na jej skłonność do nadpobudliwego biegania po boksie, popędu na łup (nie odda zabawki/kija innemu psu) oraz silnej zazdrości o pokarm (prawdopodobnie efekt głodzenia z przeszłości). Na koty również „ma ostrą alergię”.

Z obserwacji wynika, że Hera zachowuje czystość w pomieszczeniach. Przy odpowiedniej dawce ruchu oraz ilości treningów nie powinna niszczyć w domu, jednak nie jest to wykluczone. Ostrzegamy, że nie jest to pies stworzony do pilnowania posesji (co często słyszymy). Hera potrzebuje u boku człowieka, który wskaże jej odpowiednią drogę i zajmie jej czas ciekawymi i różnorodnymi zadaniami. Pies z temperamentem, jak Hera pozostawiony sam sobie bardzo łatwo wpada we frustrację, która przeradza się w agresję, dlatego tak ważnym jest dla nas, by Hera trafiła w odpowiednie ręce. Szukamy dla niej osoby, która zna się na specyfice rasy, bądź pracowała z nadpobudliwymi/trudnymi psami.

nr karty: 357/2021

 

 
PayPal:
1% dla zwierząt