Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Rio

Psy duże

Rio trafił do schroniska 21.03.2022 razem z 4 innymi psami. "Opiekun" psów wyprowadził się, a o psach najwyraźniej zapomniał...

Rio trafił do nas w fatalnym stanie psychicznym. Obijał się o ściany, rozpaczliwie szukając drogi ucieczki. Unikał nawet naszych spojrzeń. Z racji, iż dominował swoich psich współtowarzyszy, zamieszkał w schroniskowym kojcu sam. Za sprawą naszej wolontariuszki Justyny, Rio coraz chętniej wychodzi na spacery. Warto jednak zaznaczyć, że na tym etapie psiak nie czuje się komfortowo będąc głaskanym i zdarza się, że wykazuje cechy dominujące w stosunku do ludzi – potrafi pokazać zęby, gdy coś mu się nie spodoba.

Rio poza tym, że jest zagubionym i delikatnym stworzeniem, które tak naprawdę dopiero uczy się normalnego życia i zdrowego kontaktu z ludźmi, dał nam się poznać jako osobnik bardzo łowny. Nie nadaje się zatem do domu z innymi zwierzętami – w domu musi być jedynakiem. Źle reaguje na mijane obce psy, a już zwłaszcza na koty.

Można odnieść wrażenie, że Rio zgrywa odważniaka. My jednak wiemy, że jest zwyczajnie skrzywdzoną istotą, która obrała sobie taki system obronny przed złym światem… Przykro się patrzy na psa, któremu za sprawą złych ludzi, tak ciężko zaufać i uwierzyć w dobro. Dołożymy wszelkich starań, by to zmienić…

nr karty: 3/MIL/2022

 
PayPal:
1% dla zwierząt