Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Zadra

Znalazły dom

Zadra trafiła do schroniska 22.08.2021 z Modrzewiny jako około roczny pies. W przeszłości miała najprawdopodobniej znikomy kontakt z człowiekiem - nie wiedziała bowiem, jak zachowywać się przy ludziach, do czego służy smycz oraz na czym polegają wspólne spacery. Pierwsze próby kontaktu kwitowała chowaniem się do budy i odstraszaniem nas zębami. Z czasem Zadra zaczęła wychodzić na spacery z wolontariuszami, podczas których z początku była przerażona, a swój strach okazywała próbami ucieczki.

Zadra w czasie pobytu u w schronisku nauczyła się czerpać przyjemność z wyjść poza schronisko i powoli coraz bardziej otwiera się na relacje z wolontariuszami. Trzeba jednak zaznaczyć, że Zadra na ten moment nie obfituje w czułości - nie znała wcześniej tak bliskiego kontaktu, dlatego teraz nadzwyczajniej się go obawia. Podchodzi do wolontariuszy i cieszy się na ich widok, jednak przy próbie dotyku ucieka.

Bardzo głośne miejsca oraz widok obcych osób powoduje u niej dyskomfort, z tego powodu najlepiej by było gdyby zamieszkała w cichej i spokojnej okolicy. Konieczne jest, aby Zadra w nowym domu miała psiego przyjaciela. W schronisku od zawsze bardzo dobrze dogadywała się ona z innymi czworonogami. Potrafi prawidłowo komunikować się z innymi zwierzętami.

Potencjalny opiekun powinien być świadomy tego, że Zadra w dalszym ciągu uczy się życia u boku człowieka, dlatego szukamy dla niej odpowiedzialnej i doświadczonej w pracy z lękowymi psami osoby.

nr karty: 245/2021

 
PayPal:
1% dla zwierząt