Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Gabon

Psie staruszki

 

Gabon trafił do schroniska 15.07.2019 odebrany interwencyjnie z powodu złych warunków.

Gabon 7 lat swojego życia (urodził się około 2012 roku) spędził w kojcu. Bez możliwości spacerów. Bez możliwości poznania świata czy pokochania człowieka. Jego zadaniem było pilnowanie posesji. Można by pomyśleć, że pies trzymany na uboczu będzie unikał kontaktu z ludźmi, jednak Gabon jest bardzo przyjaznym stworzeniem. Nigdy nie wykazał się w stosunku do nikogo żadną agresją.

Czas, który Gabon spędził w zamknięciu, odcisnął na nim swoje piętno. Na spacerach psiak zachowuje się jakby był na nich po raz pierwszy, zachwyca się wszystkim dookoła, rozgląda się, węszy z zainteresowaniem.

W kontaktach z ludźmi Gabon początkowo jest zamknięty w sobie, raczej nie podchodzi sam z siebie, potrzebuje czasu, by się przyzwyczaić do czyjejś obecności. Jednak nie możemy go za to winić, skoro przez całe życie jego kontakt z ludźmi, zwłaszcza mu nieznanymi, był znikomy.

Gabon świetnie dogaduje się z suczkami w różnym wieku i różnej wielkości.

Marzymy, aby ten psiak, został w końcu prawdziwie pokochany. Chcemy, żeby przyszli opiekunowie pokazali mu, na czym polega zdrowa relacja człowiek-pies, i żeby nadrobili te wszystkie stracone lata…

nr karty: 107/2023

*Pierwsze trzy zdjęcia zdjęcia zostały zrobione w lipcu 2019, pozostałe zdjęcia w kwietniu 2023r.

 
PayPal:
1% dla zwierząt