Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy małe

Dulux

Psy małe

Dulux trafił do schroniska 06.11.2022. Psiaka znaleziono 2 tygodnie wcześniej na ulicy Grunwaldzkiej. Był bardzo zaniedbany - jego sierść była pokryta kołtunami i dredami, dodatkowo był wychudzony.

Dulux to nieduży i drobny pies, który ma około 2-3 lat. Jest kontaktowy i przyjazny w stosunku do ludzi, chętnie wychodzi na spacery, podczas których szuka kontaktu z człowiekiem. Zauważyliśmy jednak, że Dulux nie znosi, gdy ktoś dotyka jego szyi - np. w momencie zapinania obroży lub przypinania do niej smyczy. Potrafi wtedy ugryźć.

Dla Duluxa szukamy doświadczonego opiekuna, który będzie z nim pracował nad psimi lękami.

nr karty: 269/2022

 

 

 

 

Puszek

Psy małe

 

Puszek został oddany do schroniska 04.11.2022, ponieważ jego opiekunka nie mogła dłużej się nim zajmować ze względu na swój stan zdrowia.

Puszek to mały psiak, który ma 7 lat. Puszek nie umie jeszcze chodzić na smyczy - swoje dotychczasowe życie spędził mieszkając na podwórku i najwyraźniej nigdy nie spacerował na smyczy, ale z pewnością szybko opanuje tę sztukę. W stosunku do nowo poznanych osób Puszek zachowuje rezerwę, ale liczymy na to, że to także szybko się zmieni pod troskliwą opieką schroniskowych opiekunów i wolontariuszy.

nr karty: 266/2022

 

Murzyn II

Psy małe

Murzyn trafił do schroniska 19.10.2022, ponieważ jego opiekun nie mógł dłużej się nim zajmować z powodu swojej ciężkiej choroby.

Murzyn jest małym psem w średnim wieku. To typowo domowy pupil, który, zanim znalazł się w schronisku, był oczkiem w głowie swojego opiekuna.

Murzyn jest spokojnym i przyjaznym zwierzęciem, które całym sercem przywiązuje się do człowieka.

nr karty: 259/2022

 

Roki

Psy małe

Roki został oddany do schroniska 11.10.2022 przez swojego opiekuna z powodu alergii dziecka.

Roki to 7-miesięczny szczeniak średniej wielkości. Jest przyjaznym, pełnym energii i chęci do zabawy psiakiem.

nr karty: 246/2022

 

Zadra

Psy małe

Zadra trafiła do schroniska 22.08.2021 z Modrzewiny jako około roczny pies. W przeszłości miała najprawdopodobniej znikomy kontakt z człowiekiem - nie wiedziała bowiem, jak zachowywać się przy ludziach, do czego służy smycz oraz na czym polegają wspólne spacery. Pierwsze próby kontaktu kwitowała chowaniem się do budy i odstraszaniem nas zębami. Z czasem Zadra zaczęła wychodzić na spacery z wolontariuszami, podczas których z początku była przerażona, a swój strach okazywała próbami ucieczki.

Zadra w czasie pobytu u w schronisku nauczyła się czerpać przyjemność z wyjść poza schronisko i powoli coraz bardziej otwiera się na relacje z wolontariuszami. Trzeba jednak zaznaczyć, że Zadra na ten moment nie obfituje w czułości - nie znała wcześniej tak bliskiego kontaktu, dlatego teraz nadzwyczajniej się go obawia. Podchodzi do wolontariuszy i cieszy się na ich widok, jednak przy próbie dotyku ucieka.

Bardzo głośne miejsca oraz widok obcych osób powoduje u niej dyskomfort, z tego powodu najlepiej by było gdyby zamieszkała w cichej i spokojnej okolicy. Konieczne jest, aby Zadra w nowym domu miała psiego przyjaciela. W schronisku od zawsze bardzo dobrze dogadywała się ona z innymi czworonogami. Potrafi prawidłowo komunikować się z innymi zwierzętami.

Potencjalny opiekun powinien być świadomy tego, że Zadra w dalszym ciągu uczy się życia u boku człowieka, dlatego szukamy dla niej odpowiedzialnej i doświadczonej w pracy z lękowymi psami osoby.

nr karty: 245/2021

 
Więcej artykułów…
PayPal:
1% dla zwierząt