Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy małe

Tomi

Psy małe

Tomi po raz pierwszy został oddany do schroniska 21.10.2018 z powodu zmiany miejsca zamieszkania jego opiekunki. Miał wtedy około 5 miesięcy. Psiak bardzo szybko został adoptowany, ale niestety 17.02.2019 znowu znalazł się w schronisku. Powodem oddania Tomiego był fakt, że pies zachowywał się bardzo agresywnie w stosunku do innych psów. Opiekunowie Tomiego zapewniają, że w stosunku do domowników był zawsze łagodny i przyjazny, choć raz zdarzyło się, że złapał za rękaw wyprowadzającą go osobę, gdy ta próbowała odciągnąć go od innego psa.

Tomi przeszedł szkolenie z zakresu posłuszeństwa.

Obecnie (luty 2019) Tomi ma około 9 miesięcy. Jest średniej wielkości psem. Schronisko go przeraża. Szukamy dla niego odpowiedzialnego i konsekwentnego opiekuna, który ma doświadczenie w pracy z psami trudnymi.

nr karty: 64/2019

 

Basia

Psy małe

Basia trafiła do schroniska w grudniu 2017 roku, ponieważ błąkała się bez opieki na ulicy Skrzydlatej. Od razu skradła serce jednej z pracownic schroniska - Asi - i zamieszkała u niej w domu. Początkowo miało to być tylko chwilowe rozwiązanie - tylko do czasu znalezienia dla niej nowych, odpowiedzialnych opiekunów. Z czasem jednak Asia tak pokochała Basię, że postanowiła jej nikomu nie oddawać. Niestety tak się nieszczęśliwie złożyło, że w bloku, w którym mieszka Asia, mieszkają również ludzie, którzy nie mają serca dla zwierząt. Ponieważ Basia reaguje szczekaniem na hałasy dobiegające ją z klatki schodowej, ludzie ci zaczęli pisać do właścicielki mieszkania oraz do spółdzielni, rozmaite pisma szkalujące Asię i jej zwierzyniec, na co spółdzielnia odpowiedziała grożąc właścicielce sprzedażą mieszkania. W tej sytuacji, z niewiarygodnie ciężkim sercem, Asia podjęła decyzję o szukaniu nowych opiekunów dla suczki.
Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwe, gdyż Basia nie jest już młoda - ma około 9 lat. Jednakże oprócz tego, że jest szczekliwym psem, Basia jest psim ideałem. Jest posłuszna, oddana, czysta. Pomimo swojego wieku i lekkiej nadwagi, jest w świetnej kondycji - lubi spacery i zabawy, np. bieganie za piłeczką. Lubi inne psy, w mieszkaniu, które dzieli z dwoma, jej przyjaciółmi są również koty. Jej drugim opiekunem jest 10-letni chłopiec, w którego także wpatrzona jest jak w obraz.

Dla Basi szukamy odpowiedzialnych opiekunów, którzy nie będą musieli często zostawiać jej samej. Idealnie byłoby, gdy mieszkali w domu z ogrodem, z dala od ludzi, którym przeszkadzać by mogła jej hałaśliwa natura.

 

Dyzio

Psy małe

Dyzio trafił do schroniska 10.01.2019 ze złamaną przednią łapką. Na szczęście okazało się, że jest to proste złamanie - łapka została usztywniona i Dyzio będzie teraz nosił gips przez około 6 tygodni.

Dyzio to mały psiak - waży tylko 5,5kg, który ma około 10 lat. Obecnie przebywa w tzw. domu tymczasowym u pracownika schroniska, dzięki czemu wiemy, że Dyzio to bardzo grzeczne i spokojne, typowo domowe stworzenie. Toleruje obecność innych psów i kotów, ale, przynajmniej na razie, z żadnym z nich się jeszcze nie zaprzyjaźnił. Wszystkich ludzi wita nieśmiałym merdaniem ogonka, nawet obcym pozwala brać się na ręce. Chętnie dzieli łóżko z opiekunem ;)

nr karty: 12/2019

 

Bolek

Psy małe

Bolek trafił do schroniska 28.12.2018 z ulicy Krakusa. Wiemy, że psiak mieszkał tam od lat, jednak, według relacji sąsiadów, trzy miesiące temu jego "opiekunka" wyjechała a Bolka, jego legowisko i miski zostawiła...na klatce schodowej pod swoimi drzwiami...

Bolek to nieduży, sympatyczny psiak w średnim wieku (podejrzewamy, że ma około 8 lat lub trochę więcej). Jest przyjazny w stosunku do ludzi i innych psów.

nr karty: 384/2018

 

Kongo

Psy małe

Kongo trafił do schroniska 15.12.2018 w wyniku interwencji. On i trzy inne psiaki były głodzone, bite i trzymane w skandalicznych warunkach.

Kongo to średniej wielkości pies, który ma około 2 lat. Początkowo w schronisku był bardzo przestraszony i nieufny w stosunku do ludzi. Na szczęście jednak, pod troskliwą opieką pracowników i wolontariuszy naszego schroniska, szybko zrozumiał, że nic złego z naszej strony mu nie grozi. Teraz Kongo chętnie wychodzi na spacery i przytula swoją mordkę do wyciągniętej dłoni.

Szukamy dla niego opiekunów, którzy utwierdzą go w przekonaniu, że ludzie mogą nie tylko sprawiać cierpienie, ale też dawać poczucie bezpieczeństwa, radość i miłość.

nr karty: 373/2018

 
Więcej artykułów…
Regulamin:

PayPal:
1% dla zwierząt
Adopcje:
Godziny Otwarcia:

poniedziałek – sobota

od 12.00 do 17.00

CENNIK

zapraszamy