Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy duże

Tchórz

Psy duże

Tchórz trafił do schroniska 21.02.2021 z ulicy Mazurskiej.

Tchórz trafił do schroniska 21.02.2021 z ulicy Mazurskiej. Ma około 8 lat. Psiak był bardzo przestraszony i kilkanaście dni zajęło mu, by zaaklimatyzować się w schronisku. Jak można jednym słowem opisać tego psa? To proste, wystarczy tylko wypowiedzieć jego imię - Tchórz. Na początku był bardzo przerażony schroniskiem... Gdy tylko ktoś zbliżał się do boksu, to chował się do budy, nie dawał sobie założyć smyczy, uciekał, a czasem nawet kłapał zębami. Jednak jest to już przeszłość - od czasu trafienia do schroniska Tchórz bardzo się zmienił. Aktualnie jest w boksie z psem i suczką, z którymi się uwielbia. Jest to typowo stadny pies. Uwielbia bawić się ze swoim kumplem Wigorem, nie ma dnia, aby ktoś ich nie przyłapał na zapasach, czy szaleństwach po boksie. Tchórz dogaduje się z każdym psem, a na koty w ogóle nie zwraca uwagi. Gdy wchodzi się do jego boksu, zaczyna biegać, bo wie, że zaraz pójdzie na spacer. Zapięcie go chwilę trwa, trzeba kucnąć i czekać, aż Tchórz się uspokoi i pozwoli do siebie podejść. Gdy się do niego już podejdzie, to bez problemu daje sobie założyć szelki i smycz. Z boksu zawsze chce wybiec pierwszy, aby spacer na pewno go nie ominął. Ten pies uwielbia długie spacery i kąpiele w rzeczce, zawsze musi się w niej położyć. Niestety dalej przerażają go gwałtowne dźwięki. Jest jednak coraz lepiej, z każdym spacerem robi postępy. Kiedyś nawet nie chciał przejść przez kłodę, a teraz mija ludzi w lesie bez problemu, nie boi się ulicy ani samochodów. Boi się też przechodzić przez bramki, bardzo szybko przez nie przebiega i chce od nich uciec. Bez swojego stada czuje się bardzo zagubiony i nie jest wtedy już taki chętny na wyjście poza schronisko. Tchórz jest psem lękowym i zapewne niektórych nawyków nie da się już u niego wypracować, ale wierzymy, że ktoś jednak zechce poświęcić mu czas i podaruje swoją miłość. Najlepiej czułby się w spokojnym domu, w cichej dzielnicy, w towarzystwie innego psa, z którym będzie mógł się bawić i dalej otwierać się na świat. Jeszcze długa droga przed nim, ale na pewno zrobimy wszystko, by przestał już być tchórzem...

nr karty: 75/2021

 

Lisa

Psy duże

Lisa po raz pierwszy trafiła do schroniska w sierpniu 2014 roku, jako mniej więcej 3-letni pies. Na adopcję czekała do stycznia 2016 roku. Niestety 03.02.2021 oddano ją z powrotem do schroniska. Dlaczego? Bo przestała być potrzebna firmie, w której przez lata stróżowała, nie odnalazła się w mieszkaniu, u osoby, która chciała dać jej prawdziwy dom, aż w końcu nie mogła liczyć na właściwą opiekę człowieka, na podwórku którego zamieszkała.

 

Lisa to dosyć duża suczka, która ma obecnie blisko 10 lat. Jest szalenie łagodna i przyjazna, żaden z niej stróż! Dobrze czuje się w towarzystwie innych, dużych psów, ale nie przepada za małymi i z całą pewnością nie lubi kotów. Podczas spaceru ładnie chodzi na smyczy i szuka kontaktu z opiekunem. Jest łasa na pieszczoty.

Gorąco wierzymy w to, że pomimo jej gabarytów i niemłodego wieku, znajdzie się osoba, lub rodzina, która da tej cudownej suczce miłość, opiekę i dom.

nr karty: 46/2021

 

 

 

 

 

 

Arkan

Psy duże

15.01.2021r. dostaliśmy pilne wezwanie do owczarka niemieckiego, który leży na mrozie już od jakiegoś czasu przysypany śniegiem. Podjechaliśmy we wskazane miejsce, z którego zabraliśmy przemarzniętego i zagubionego czworonoga.

Z początku łudziliśmy się, że chłopak zgubił drogę do domu i ktoś go szuka. Mijały jednak dni, tygodnie i miesiące, a po Arkana nikt się nie zgłosił. Teraz szukamy mu najlepszego domu pod słońcem.

W pierwszych kontaktach Arkan był wyraźnie nieufny i zdystansowany. Wodził powolnym wzrokiem za każdym przechodniem, warczał i nie dawał się w żaden sposób dotknąć. Do tego dochodziła agresja miskowa. Przez większość czasu leżał przy kracie i obserwował otoczenie.

Jedna z pracownic biura adopcyjnego podjęła się pracy z jegomościem. Wszystko działo się spokojnie, bez pośpiechu by mógł jej zaufać i zrozumieć, że z jej strony nie przydarzy się mu żadna krzywda. Z początku nie obyło się bez warczenia, prób podgryzania oraz nieprzychylnych spojrzeń. Po kilku spotkaniach oraz neutralnych spacerach bez prób dotyku i jakiejkolwiek komunikacji, Arkan postanowił podjąć działania. Najpierw delikatne spojrzenia, wąchanie ubrań, później cofanie się do przewodnika w trakcie spaceru i śmielsze podskoki. Odpuścił sobie pomrukiwanie przy dotyku, pokazywanie ząbków przy zakładaniu obroży i rzucanie się do miski z jedzeniem. Z każdym dniem relacja stawała się coraz silniejsza i piękniejsza, czego efekty można zobaczyć teraz.

Arkan to młody, ok. 3letni, mix owczarka niemieckiego. Choć niektórych odstrasza gabarytami (chłopak waży ok. 40kg) i szczekaniem w kojcu, to jest to pies bardzo wrażliwy i delikatny. Arkan w sytuacjach stresowych potrafi złapać za rękę, pisnąć lub spanikować. Do tej pory nie lubi być dotykany przez obce osoby. Mimo to, nie jest to w żadnym stopniu agresja. Ten czworonożny przyjaciel potrzebuje kogoś, kto będzie jego przewodnikiem w tych łatwych i trudniejszych sytuacjach. Trzeba mu udowodnić, że życie nie jest wcale takie straszne i nie musi się niczego bać. Jego nieufność wywodzi się tylko i wyłącznie z braku pewności siebie.

Arkan to bardzo wesoły i skory do pracy pies. Uwielbia kontakt z bliskimi mu osobami. Wszystko mogliśmy zaobserwować podczas jego interakcji z naszą pracownicą. Podczas spacerów, czy wybiegu, ciągle pozostaje w kontakcie. Moglibyśmy powiedzieć, że „wchodzi na głowę” (kładzie się przy nogach do góry brzuchem, przewraca, siada przy nodze, opiera się patrząc w oczy, liże po rękach, przytula całym cielskiem i rozdaje buziaczki). Arkan to również bardzo pilny uczyń, który szybko się uczy - ładnie chodzi na smyczy, pięknie reaguje na przywołanie, siada, podaje łapę i kładzie się. Zachowuje również czystość w pomieszczeniach. Zabiegi weterynaryjne znosi wzorowo. Nie wykazuje już agresji miskowej. Potrafi pięknie usiąść i czekać grzecznie na posiłek.

Arkan to uroczy dzieciak, który całym sobą pokazuje, jak kocha życie i jak bardzo jest wdzięczny. Czerpnie ogromną radość z zabaw w wodzie. Toleruje obecność innych psów (suczek i samców). Na koty również nie zwraca większej uwagi.

Arkana nie polecamy dla osób niedoświadczonych z małymi dzieci ze względu na brak delikatności i nieumiejętność kontrolowania emocji. Przyszły opiekun musi ustalić zasady, by Arkan czuł się bezpiecznie i pewnie we własnej skórze. Chłopak ma ogromny potencjał i nie chcemy, by jego wychowanie poszło w złą stronę.

*Zdjęcia zostały zrobione w styczniu 2021 i lipcu 2022.

nr karty: 25/2021

 

Tina

Psy duże

Tina została oddana do schroniska razem ze swoimi szczeniakami 05.01.2021.

Tina to średniej wielkości suczka w wieku 5 lat. Jest ufnym, wesołym i bardzo przyjaznym w stosunku do ludzi zwierzęciem. Tina ma mnóstwo energii i rodzina adopcyjna suczki będzie musiała zapewnić jej dużo ruchu i innych aktywności. Tina prawdopodobnie nigdy nie mieszkała w mieszkaniu i będzie musiała nauczyć się pozostawania w domu sama.

nr karty: 5/2021

 

Fudżi

Psy duże

Fudżi trafił do schroniska 24.07.2020 z ulicy Wapiennej.

Fudżi to duży pies, który jest łagodny i przyjazny w stosunku do ludzi.

nr karty: 204/2020

 
Więcej artykułów…
PayPal:
1% dla zwierząt