Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Informacje adopcyjne

Sześć głównych powodów by zaadoptować dorosłego kota

Informacje adopcyjne

KAŻDY KTO KIEDYKOLWIEK PRZYGARNĄŁ BIEDNE, NIECHCIANE ZWIERZĘ, WIE, ŻE NIGDZIE NA ŚWIECIE NIE ZNAJDZIE PRZYJAŹNI, WDZIĘCZNOŚCI I ODDANIA RÓWNIE WIELKIEGO, JAK TO, KTÓRE OKAZAĆ POTRAFI URATOWANY KOT

Zwierzę w naszym domu obdarza nas przyjaźnią bezinteresowną, czystą i wielką. Taka przyjaźń to dziś towar niezwykle rzadki i cenny. Kontakt z kotem, to doskonałe lekarstwo na smutek i samotność. Obecność zwierzaka złagodzi i ogrzeje atmosferę w domu. Ale ... zanim zdecydujesz się przyjąć do swojego domu zwierzę, dobrze się zastanów. Nie bierz kota "na próbę" każdy powrót do schroniska to dla niego prawdziwy dramat.

Więcej…

 

Dlaczego warto zaadoptować bezdomnego, dorosłego psa.

Informacje adopcyjne

Najczęściej zadawane pytania


Dlaczego ja mam rozwiązywać czyjś problem? Jeżeli pies był tak cudowny dlaczego się go pozbyli?


Dorosłe psy tracą dom z wielu przyczyn. Najczęściej nie z przyczyn złego zachowania psa lecz w wyniku problemów opiekuna psa. Wielu ludzi sądzi, ze psy trafiające do schroniska są genetycznie i psychicznie gorsze. Często rasowe, dobrze wychowane i użyteczne psy trafiają do schroniska, gdyż nabywano je w nieprzemyślanym impulsie i nie chce się już za nie nadal ponosić odpowiedzialności. Inne przyczyny bezdomności dorosłych psów to: śmierć lub choroba opiekuna, zmiana pracy, nowe dziecko, przeprowadzka do miejsca gdzie nie ma możliwości utrzymywania psa, alergie. Zmiana stylu życia : spodziewany małżonek nie lubi psów.

Więcej…

 

Zanim zaadoptujesz

Informacje adopcyjne

Jest wiele powodów dla których człowiek decyduje się zaadoptować psa ze schroniska. Większość stanowią ludzie kierujący się sercem, wzrusza ich los cierpiących zwierząt, chcą pomóc któremuś z nich, przygarnąć pod swój dach życiowego rozbitka. Są również tacy, którzy mają zamiar podarować komuś merdający ogonem prezent, zdarzają się osoby szukające okazji na pozyskanie bez wielkich kosztów rasowego psa lub dużego stróżującego zwierzęcia do budy. Niekiedy trudno podczas pierwszego kontaktu ocenić prawdziwe intencje zgłaszającej się do nas osoby, jej dojrzałość i odpowiedzialność. Za każdym razem staramy się niezwykle solidnie przeprowadzić wywiad z kandydatem na właściciela. Przestrzegamy zawsze przed braniem psa jako formy prezentu, zdarza się jednak, że taki prezent zaakceptowany przez jego odbiorcę, zostaje w jego domu do końca swoich dni. Decyzję o zakupie zwierzęcia bardzo często podejmujemy pod wpływem chwili, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Efekt złych decyzji można zobaczyć w schroniskach dla bezdomnych zwierząt na całym świecie, w milionach przerażonych i smutnych oczu.

Więcej…

 

Warunki adopcji

Informacje adopcyjne

Zastanów się, z całą rodziną, czy możecie zwierzęciu poświęcić swój czas i czy jego obecność nie będzie powodem konfliktów.

Odpowiedzcie sobie na pytania:
1. Jakie zwierzę chcielibyśmy mieć?
2. W jakich warunkach mieszkamy?
3. Jakie warunki możemy zapewnić zwierzęciu?
4. Jaki styl życia prowadzimy?
5. Czy często podróżujemy?
6. Jakich zachowań oczekujemy od zwierzęcia? Czy ma pilnować obejścia, czy ma być towarzyszem zabaw dzieci, czy ma być towarzyszem życia osoby starszej, czy ma z nami odbywać długie wędrówki?
7. Czy codzienne utrzymanie zwierzęcia, wymagane szczepienia, jego ewentualne leczenie nie nadwyrężą rodzinnego budżetu?

I dopiero wtedy podejmijcie decyzję!

Więcej…

 

Adoptując zwierzę ze schroniska musisz wiedzieć, że:

Informacje adopcyjne

· Większość schroniskowych zwierząt miała kiedyś domy, tak więc otrzymała też jakieś wychowanie. Psy mieszkające w warunkach domowych, nauczone były czystości lecz w schronisku musiały załatwiać potrzeby fizjologiczne w boksie. Początkowo wychodź z psem regularnie i często na spacery, by wykształcić w nim ponownie ów nawyk.

· Zapewnij zwierzęciu „adresówkę”, bądź na obroży zapisz jego imię i numer telefonu. Nie należy psa spuszczać ze smyczy, dopóki nie nabierze do nas zaufania i nie zapozna najbliższej okolicy, duże psy wyprowadzamy w kagańcu.

· Nie dopuszczaj do konfrontacji ze zwierzętami oraz ludźmi zanim nie poznasz jego zachowań i reakcji.

· Pies może bać się burzy czy innych wystrzałów zatem nie wychodź z nim w tym czasie na spacer. Nie zabieraj go na hałaśliwe masowe imprezy.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
PayPal:
1% dla zwierząt