Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Artykuły

Głosujemy dla zwierząt!

Artykuły

www.glosujemydlazwierzat.pl 

Jeżeli chcesz, aby Twój kandydat był wrażliwy na krzywdę zwierząt zobacz jak głosował w sprawach czworonogów w ostatniej kadencji Parlamentu.
25 października odbędą się wybory parlamentarne. Dlatego dokonując świadomego wyboru, musimy znać preferencje kandydatów, ich opinie na temat istotnych społecznie kwestii.

Istnieją sprawy apolityczne, stosunek do których nie jest determinowany przynależnością do konkretnej partii, lecz zależy od osobistych poglądów polityka.
Jedną z takich spraw jest z całą pewnością prawna ochrona zwierząt, w szczególności zakres tej ochrony, skłonność do przedmiotowego traktowania zwierząt bądź akceptowanie, że posiadają one atrybut czujących istot, demonstrowanie szacunku do ich życia oraz troska o ich dobrostan.
W Parlamencie, którego kadencja dobiegła właśnie końca, można mówić głównie o dwóch budzących kontrowersje sprawach, związanych z zagadnieniem ochrony zwierząt.
Uważamy, że stosunek do zwierząt może być istotnym czynnikiem wpływającym na preferencje wyborców, dlatego też uruchomiliśmy tę stronę celem przypomnienia, jakie stanowisko wobec praw zwierząt mają posłowie ubiegający się o reelekcję – na przykładzie głosowania w sprawie uboju rytualnego oraz tego, kto z ubiegających się ponownie o mandat posła lub senatora jest potwierdzonym myśliwym.
Posłowie, którzy głosowali za ubojem rytualnym oraz myśliwi znajdują się na stronie „Czarna Lista”. Wystarczy wybrać województwo, w którym będą Państwo głosować i zapoznać się z nazwiskami kandydatów ze swojego rejonu.

Na stronie prezentujemy również „Zielona listę”, na której umieściliśmy sylwetki kilku kandydatów, którzy w naszej ocenie pozytywnie wyróżnili się na polu walki o poprawę sytuacji prawnej zwierząt w Polsce – z krótkim uzasadnieniem wyróżnienia.

Głosujmy odpowiedzialnie.

Niech nasz wybór nie będzie krzywdą dla zwierząt!

 

Podaruj pralkę schronisku

Artykuły
Często zdarza się, że w kącie piwnicy zajmuje nam miejsce nie potrzebny sprzęt, z którym nie mamy co zrobić, nie jest nam potrzebny a szkoda wyrzucić. Być może ktoś z Państwa posiada nie potrzebną już, lecz sprawną pralkę, którą mógłby podarować naszemu schronisku. Jest nam ona niezbędna m.in. do prania ubrań roboczych, czy legowisk dla zwierząt. Jeśli ktoś z Państwa mógłby oddać schronisku w/w sprzęt - bardzo prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
 

Ocalić od zapomnienia...

Artykuły
Już w ten weekend w Centrum Handlowym Ogrody będziemy pokazywać nasze schroniskowe psiaki i kociaki.
Plan dla schroniska jest taki:

Sobota :
Stoisko schroniska:
- wystawa zdjęć zwierząt do adopcji
- zbiórka karmy
- zbiórka pieniędzy do skarbonek
11 – 15 pokaz kotów do adopcji
12 – 15 porady lekarza weterynarii
13 – 16 pokaz psów do adopcji
17 – 19 pokaz szczeniąt do adopcji

Niedziela
Wystawa kotów rasowych
Stoisko schroniska:
- wystawa zdjęć zwierząt do adopcji
- zbiórka karmy
- zbiórka pieniędzy do skarbonek
12 – 15 porady lekarza weterynarii
 
Więcej artykułów…
PayPal:
1% dla zwierząt