Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Inspektorat ds ochrony zwierząt OTOZ Animals

Pomoc dla suczki zabranej z łańcucha

Inspektorat ds ochrony zwierząt OTOZ Animals

20 kwietnia inspektorzy OTOZ Animals zostali poproszeni przez Straż Gminną z Milejewa o asystę podczas interwencji, dla pewności, czy słusznie zostanie oceniony stan faktyczny przetrzymywania psa.
Na miejscu zastaliśmy bardzo wychudzoną sukę przetrzymywaną w tragicznych warunkach. Bałagan, śmieci, brak misek, brak posłania. Na szyi suczka miała zaśrubowany łańcuch, który na karku wrósł głęboko w jej ciało.
Suczkę przygarnęła osoba która później wyjechała za granicę a psem miał opiekować się sąsiad. Ze względu na poważne zaniedbanie dotyczące braku opieki psiak trafił pod opiekę stowarzyszenia i przebywa w Schronisku dla bezdomnych zwierząt OTOZ Animals w Elblągu.

Jednocześnie powiadomiliśmy policję o popełnieniu przestępstwa zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt.

Suczkę nazwaliśmy Furora. Chcielibyśmy bardzo aby w przyszłości wprawiła nas w zachwyt. Furora waży niecałe 16 kg a powinna ważyć co najmniej 30 kg.
Zabieg wycinania łańcucha trwał bardzo długo. łańcuch był zaśrubowany na jej szyi i musiał zostać usunięty narzędziem chirurgicznym bardzo blisko ran. Sama świadomość tego jak Furora musiała cierpieć przysparza mdłości z rozpaczy…
Potrzebujemy dla Furory specjalistycznej, wysokiej jakości karmy oraz środków finansowych na jej leczenie . Prosimy o wpłaty dla Furory na konto:

41 1160 2202 0000 0001 2949 7297 BIC/SWIFT: BIGBPLPWXXX
OTOZ ANIMALS Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu

Tytułem : DLA FURORY
ul. Królewiecka nr:233  82-300 Elbląg

 

Fredka - jutro już by pewnie zamarzła...

Inspektorat ds ochrony zwierząt OTOZ Animals

 

Kolejna interwencja i kolejny dramat...
W piątek, 18.02.2011 roku po zgłoszeniu mieszkanki Elbląga o wychudzonym psie w pobliskiej wsi pojechaliśmy sprawdzić stan faktyczny.
I znowu szok!!!
Dom opuszczony, wystawiony na sprzedaż a przy domu buda... w niej konała z głodu suczka. Wezwaliśmy Policję i w jej asyście odpięliśmy sunię z łańcucha.

Była tak wycieńczona, że nie potrafiła sama iść...
Była tak zmarznięta, że mimo okrywania kurtkami nadal trzęsła się i cichutko jęczała...

Nazwaliśmy ją Fredka...

Jutro złożymy doniesienie na Policję o popełnieniu przestępstwa z prośbą o ustalenie właściciela domu.
DOŚĆ PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT!!!

Więcej zdjęć

 

Marsz (nie) milczenia - 13.02.2011

Inspektorat ds ochrony zwierząt OTOZ Animals

Nasi inspektorzy oraz kilkaset osób przeszło ulicami Gdańska w proteście przeciwko bestialskiemu traktowaniu zwierząt. Było bardzo głośno i kolorowo.
Protestujący domagali się miedzy innymi nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, bo choć ustawa działa już jedenaście lat, i przewiduje karę więzienia za znęcanie się nad zwierzętami to w praktyce wyroki skazujące zapadają niezwykle rzadko.

- Dzieje się tak, bo prokuratorzy uważają, że złe traktowanie czworonogów ma znikomą szkodliwość społeczną – uważa Ewa Gebert, prezes Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Animals” – Chcemy to zmienić, po to między innymi ten marsz.

Bezpośrednią przyczyną protestu było kilka spraw, jakie przetoczyły się w ostatnim czasie przez media. Na trop jednej z nich, dziecka maltretującego małego kota, wpadli inspektorzy gdyńskiego stowarzyszenia.

-  Dzięki nagłaśnianiu tych przypadków zmieniamy społeczna świadomość – mówi Anna Drewa – Bo nawet jeśli ktoś nie stanie się bardziej empatyczny, to powstrzyma go świadomość, że za znęcanie się nad bezbronną istotą  może trafić do więzienia.

Podobne demonstracje odbyły się także w innych polskich miastach.

Więcej zdjęć

 
PayPal:
1% dla zwierząt