Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Pogotowie dla zwierząt

Pogotowie dla zwierząt

Pogotowie dla zwierząt

Zadaniem schroniska jest wyłapywanie psów stanowiących rzeczywiste zagrożenie lub tych, które przebywając bez opieki właściciela uległy wypadkowi na terenie publicznym i wymagają pomocy weterynaryjnej. Na każde zgłoszenie o takim psie schronisko przyjedzie i zabierze go do schroniska. Natomiast o psach przebywających bez opieki swojego właściciela, które jednak nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla ludzi (nie są agresywne) należy powiadamiać Straż Miejską, która odszuka właściciela psa i wyciągnie wobec niego konsekwencje. Niestety nie wszystkie psy w Elblągu są oznakowane mikroczipem, tatuażem lub przynajmniej zawieszką przy obroży, co często uniemożliwia dotarcie do ich właściciela. Dlatego bardzo ważne jest, aby osoby, które orientują się z których mieszkań lub domów jednorodzinnych wypuszczane są psy bez opieki, informowały o tym zarządców budynków lub funkcjonariuszy SM.

Schronisko w Elblągu na wezwanie telefoniczne jedzie w odpowiednie miejsce na terenie Elbląga, aby pomóc zwierzęciu w potrzebie. Często złapanie nie jest łatwym zadaniem, zwierzęta bywają agresywne, albo po prostu wystraszone, nigdy nie próbujcie sami tego robić. Szczególnie niebezpieczne jest to w centrum miasta, ze względu oczywiście na przejeżdżające auta.

Trzeba też zaznaczyć, że w naszym kraju prawo zabrania wyłapywania kotów wolno bytujących, dlatego na interwencje jeździmy tylko do kotów, które są ranne, lub ewidentnie komuś się zagubiły i widać, że są to zwierzęta, żyjące wcześniej w mieszkaniu.

Jeśli ktokolwiek z Państwa będzie świadkiem wypadku, lub po prostu zobaczy błąkające się zwierzę wymagające pomocy, lub przywiązanego gdzieś do płotu przez wiele godzin psa - prosimy o telefon do schroniska 55 234 16 46.

Nasz samochód często jest przez wiele godzin zajęty, nieocenioną pomocą jest Państwa interwencja. Można pomóc, samemu przywożąc zwierzę (uwaga na zwierzęta ranne, w tym wypadku proszę uzgadniać szczegóły telefonicznie). Można również przytrzymać błąkające się zwierzę do czasu przyjazdu naszego samochodu (to chyba najlepsza pomoc, wiele razy zdarza się, że gdy przyjeżdża, zwierzęcia już dawno nie ma), o ile nie jest agresywne, albo nie zdradza oznak choroby.

 

 
PayPal:
1% dla zwierząt