Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy małe

Max II

Psy małe

05.07.2021 świat Maksia runął... Jego opiekunka z uwagi na swój stan zdrowia, nie mogła dłużej opiekować się swoim przyjacielem. Wprost z mieszkania i domowych pieleszy, Maks trafił za schroniskowe kraty... Jak mu wytłumaczyć, że pani już po niego nie wróci...?


Maks początkowo był przerażony schroniskową rzeczywistością. Nie szczekał, nie zwracał na siebie uwagi. Nie był wylewny w stosunku do pracowników, czy wolontariuszy. Nie mając jednak innego wyjścia, z czasem przyzwyczaił się do nowego otoczenia i schroniskowego zgiełku...

Max to mały pisak, który ma 11 lat. Wedle słów jego dotychczasowej opiekunki, jest łagodnym i przyjaznym w stosunku do ludzi zwierzęciem, które nigdy nie przejawiało agresji.  Jedyną jego wadą, o której pani wspomniała, było to, że, gdy zostawał sam w domu, szczekał.

nr karty: 205/2021

 

Barni

Psy małe

Barni - młodzieniec o ujmującym, złocistym spojrzeniu.

Minęły 2 lata odkąd Barni zasila szeregi naszych podopiecznych (trafił do schroniska 03.04.2020)  i zachodzimy w głowę, jak to jest możliwe, że nikogo jeszcze nie uwiodło jego przebojowe usposobienie.

Barni, liczący sobie zaledwie 3 wiosny, fantastyczny pod wieloma względami i wbrew pozorom mocno charakterystyczny, wyróżniający się na tle innych. Jest amatorem wszelkiego rodzaju zabawek, a szczególnie rozkochał sobie piłki, za którymi chętnie biega, lecz nie aportuje.

Uwielbia poddawać się błogiemu lenistwu, koniecznie w towarzystwie człowieka oraz swojej zdobyczy.

Barni nie przepada za innymi samcami, dlatego w boksie towarzyszą mu suczki. W ostatnim czasie dzielił boks z sunią, z którą doskonale się dogadał. Na spacerach zachowuje się grzecznie, choć na mijane psy reaguje głośnym szczekaniem. Problem ten nie jest aż tak zawiły i uważamy, że jest to kwestia do wypracowania.

Barni jest psem szalenie inteligentnym, choć ciężko jest mu się skupić na uczeniu sztuczek, gdy wszystko dookoła go żywo interesuje. W schronisku jest pobudzony i ujarzmienie tego stanu wymaga czasu. Nie boi się wody i z pewnością chętnie pławiłby się we wszelkich akwenach. U weterynarza zachowuje się bezproblemowo.

Podsumowując, Barni jest spragnionym kontaktu z człowiekiem psem. Nie może się oprzeć, gdy jest on w pobliżu. Zawołany podbiega z rozmachanym ogonem, by się poprzytulać. Sam również wskakuje na kolana i domaga się głaskania. Z pewnością świetnie odnalazłby się w domu z ogrodem, gdzie chętnie spożytkowywałby swoją energię. W nieskończonej obfitości obdaruje każdego członka rodziny swoją miłością!

 

nr karty: 8/EL/2020

 

Diego

Psy małe

Diego został oddany do schroniska 14.10.2019 przez swoich opiekunów, ponieważ ci nie dawali sobie rady z psem.

Diego to psiak, który urodził się 24.03.2016 i zamieszkał w ze swoją dotychczasową rodziną w wieku 1 miesiąca. Był pupilem swojej pani - ona dbała o niego i rozpieszczała go, jej mąż bał się psa i nie czuł się przy nim komfortowo. To Diego dominował w domu. On dyktował, kiedy można założyć mu smycz, czym będzie się bawił, co będzie jadł, czy pozwoli sobie zrobić zastrzyk u weterynarza, itp. Psiak nerwowo reaguje na gestykulację, na podnoszenie dzieci czy innego psa do góry, na przytulanie. Jego opiekunka zapewnia, że pies jest bardzo inteligentny i szybko się uczy, zna komendy: siad, zostań, leżeć, daj łapę, fe, odejdź, stój, do mnie, idziemy. Ponadto Diego lubi, gdy się go czesze i lubi jeździć samochodem, pozostawiony sam w domu nie niszczy i nie szczeka, w stosunku do innych psów jest ostrożny, ale nie agresywny. W przeszłości zdarzyło mu się kilkakrotnie złapać człowieka zębami za rękę i raz ugryźć.

Za sprawą nieudanych adopcji wiemy z całą pewnością, że Diego jest psem trudnym, który wykazuje agresję. Szukamy dla niego doświadczonego w wychowywaniu psów agresywnych, odpowiedzialnego i konsekwentnego opiekuna, który będzie potrafił nauczyć Diego podstaw życia u boku człowieka a także ustali pewne zasady i pokaże mu, że nie wszystko mu wolno.

nr karty: 365/2019

 

Dzidek

Psy małe

Dzidek trafił do schroniska 17.02.2015 z terenu jednego z elbląskich ogródków działkowych w wieku około 2 lat. W stosunku do ludzi był wycofanym i nieufnym psem i niestety z upływem czasu niewiele się w tej kwestii zmieniło.

Na szczęście psiak świetnie zaaklimatyzował się w schronisku i, zarówno w swoim schroniskowym boksie, jak i wśród swoich psich przyjaciół, czuje się dobrze.

nr karty: 68/2015

 

Tropek

Psy małe

Tropek przebywa w schronisku od 14.03.2017. Trafił do nas z miejscowości Tropy Elbląskie.

Tak opisuje go wolontariuszka Lena:

Tropek to jedyny w swoim rodzaju pies, który mimo przeciwności losu nie stracił chęci do życia. Niestety jest niewidomy, ale absolutnie w niczym mu to nie przeszkadza. Jest ciekawski i zawsze chętny do spacerów. Jak się wejdzie do jego boksu, zawsze udaje mu się znaleźć człowieka, który go odwiedził. Tropek zazwyczaj skacze i łapie przednimi łapkami swojego gościa. Bez problemu daje sobie założyć obrożę i smycz. Zawsze z wielką radością wychodzi z boksu i idzie na spacer. Po drodze trzeba na niego uważać, bo pomimo swojej ślepoty w ogóle nie jest ostrożny. Bardzo często zdarza mu się uderzyć o coś głową lub na kogoś wpaść, ale on się niczym nie przejmuje, po prostu idzie przed siebie. Na smyczy trochę ciągnie ze względu na swoją ciekawość. Jego inne zmysły, takie jak słuch i węch, pracują doskonale, dzięki czemu innego psa potrafi wywęszyć już z daleka. Zawsze mocno ciągnie do innych zwierząt, jednak ze względu na jego bezpieczeństwo nie pozwala mu się podchodzić do innych psów. Nie wykazuje do nich agresji, ale nie wiemy, jak zareagowałby na nie przy bliskim spotkaniu. Tropek najchętniej zwiedziłby cały świat, ale, ze względu na jego problemy z sercem, spacery nie mogą być za długie i zbyt energiczne. Oczywiście on nie jest tego świadomy i zawsze chce iść dalej do przodu. Tropek jest wielkim milusińskim, bardzo lubi głaskanie i przytulanie. Najchętniej cały dzień spędziłby z człowiekiem na pieszczotach. Lubi on dosłownie każdego, kto poświęci mu choć chwilę swojej uwagi. Tropek jest jednym z tych psów, które są wydawane na spacery ludziom, którzy pierwszy raz odwiedzili nasze schronisko i chcą wyprowadzić jakiegoś pieska. Bardzo dobrze dogaduje się on z dziećmi, dlatego idealnie nadaje się do tej roli. Tropuś chwyta za serce każdego, kto go pozna. Mamy wielką nadzieję, że w końcu skradnie czyjeś serce na tyle, że zapragnie on go mieć w swoim ciepłym i kochającym domu.

nr karty: 96/2017

*Zdjęcia zostały zrobione w kwietniu 2021r.

 
PayPal:
1% dla zwierząt