Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy duże

Alfik

Psy duże

Alfik trafił do schroniska 27.05.2022 z miejscowości Raczki Elbląskie.

Alfik to średniej wielkości psiak w wieku około 2-3 lat, którego rozpiera pozytywna energia. Jak wiemy, w domu jest grzeczny, nie niszczy, nie załatwia swoich potrzeb, jest po prostu idealny. Z większością psów się dobrze dogaduje, jednak są czworonogi, których nie toleruje. Wychodząc z boksu trochę ciągnie na smyczy, ale bardzo szybko się uspokaja i idzie koło nogi. Pies niemalże idealny, co zatem było powodem jego oddania?

Zadecydował o tym fakt, że Alfik złapał swoją opiekunkę za rękę, podczas smarowania ranki po zabiegu kastracji. W domu przebywał tydzień.
Niestety, ale większość psów, które znajdujemy nie jest obeznana z zabiegami weterynaryjnymi i pielęgnacyjnymi. Jest to dla nich niezrozumiałe, że człowiek "wchodzi z łapami" w ich strefę komfortu. Zwłaszcza, gdy mówimy o psach, które są w domu zaledwie kilka dni i nie zdążyły stworzyć więzi z opiekunem.
Bardzo pragniemy, aby Alfik znalazł swój wymarzony dom na zawsze, w którym to przyszły opiekun pokaże mu, że nie ma się już czego bać, a przy okazji wykorzysta jego potencjał i nauczy go wielu rzeczy.

 

nr karty: 3/EL/2022

 

Duke

Psy duże

Duke trafił do schroniska 05.05.2022. Osoba, która przyprowadziła psa, powiedziała nam, że znalazła go kilka dni wcześniej błąkającego się na ulicy 12 Lutego.

Duke to około 2 letni pies średniej wielkości.

nr karty: 116/2022

 

Lord

Psy duże

Lord trafił do schroniska 28.04.2022 z Ukrainy.

Lord to średniej wielkości pies, który ma 4 lata. Jest ufnym, wesołym i bardzo przyjaznym w stosunku do ludzi zwierzęciem.

nr karty: 111/2022

 

Bim

Psy duże

Bim trafił do schroniska 28.04.2022 z Ukrainy.

Bim to średniej wielkości pies, który ma 3 lata. Jest ufnym, wesołym i bardzo przyjaznym w stosunku do ludzi zwierzęciem.

nr karty: 108/2022

 

Tygrys

Psy duże

Przedstawiliśmy wam już wiele psów. Od tych najmniejszych po największe. Z różnymi charakterami, przypadłościami i historią.

Dziś chcemy przedstawić psa, który wyróżnia się na tle innych. Nie wyglądem, czy cechami charakteru. Tylko drogą, którą przeszedł w schronisku. Tygrys jest u nas na tyle długo - od 20.07.2017, że opisanie jego historii zajęłoby nam masę czasu. Postaramy się więc Wam ją skrócić.

Trafił do nas przerażony i zaniedbany. Po jego zachowaniu mieliśmy pewność, że nie obcował z człowiekiem lub ma z nim same złe wspomnienia. Boks, a w szczególności buda, był dla niego ochroną przed ludźmi. A jedyna jego broń, czyli zęby skutecznie odganiały ludzi. Prawda jest taka, że Tygrys nie chciał spacerów, atencji, czy prostego założenia obroży.

Musicie nam uwierzyć na słowo, że jego pierwsze wyjście z boksu było no cóż... ciężkie nie tylko dla niego. Jednak, gdy raz już wyszedł ze swojej strefy komfortu było nam coraz łatwiej z nim pracować. Teraz Tygrys jest skory do spacerów nawet z obcymi. Ładnie chodzi na smyczy i trzyma się opiekuna. W pierwszych kontaktach raczej nie okazuję czułości, jednak ma swoje grono wolontariuszy, do których podchodzi sam z siebie. Umie również aportować! I choć ma już wiele wiosen za sobą, wciąż ma w sobie pokłady energii. Kilka razy został przyłapany na tym, że bawił się z dużo młodszymi od siebie psiakami i suczkami. Jest bezkonfliktowy, jeśli chodzi o zwierzęta.

Mimo upływu czasu i zmiany jaka nastąpiła w nim, telefon w jego sprawie milczy… Mamy nadzieję, że i on w końcu pozna, czym jest domowe ciepło i bezgraniczna miłość od człowieka.

nr karty: 277/2017


 
Więcej artykułów…
PayPal:
1% dla zwierząt