Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy duże

Dżeki

Psy duże

Dżeki został oddany do schroniska 01.04.2019 przez swojego opiekuna, ponieważ ten nie był w stanie dłużej zajmować się psem ze względu na swój podeszły wiek i stan zdrowia.

Dżeki to 4-letni pies średniej wielkości. Jest ufnym i bardzo przyjaźnie nastawionym do ludzi zwierzęciem. Swoje dotychczasowe życie spędził na podwórku, ale to wcale nie oznacza, że nie odnajdzie się w mieszkaniu.

nr karty: 112/2019

 

Nemo

Psy duże

Nemo trafił do schroniska 31.03.2019 z ulicy Robotniczej.

Nemo to mniej więcej 6-letni pies średniej wielkości. Jest łagodnym i przyjaźnie nastawionym do ludzi stworzeniem, które zanim znalazło się w schronisku, mieszkało w mieszkaniu.

nr karty: 110/2019

 

Roxi

Psy duże

Roxi po raz pierwszy trafiła do schroniska w grudniu 2011 roku jako mniej więcej 3-miesięczny szczeniak. Po trzech miesiącach została adoptowana. 20.03.2019 otrzymaliśmy zgłoszenie, że suczce dzieje się krzywda. Nie czekając przywieźliśmy ją z powrotem do schroniska - zabiedzoną, wychudzoną, przerażoną...

Okazało się, że jakiś czas temu, opiekunka Roxi wyjechała, zostawiając psa pod opieką córki, a ta przywiązała Roxi do kaloryfera w swoim mieszkaniu! Nie karmiła jej, nie wyprowadzała jej na dwór - biedna suczka załatwiała się tam, gdzie stała. Byliśmy załamani widząc, do jakiego stanu ją doprowadzono...

Teraz będziemy zaciekle walczyć, by przywrócić tej skrzywdzonej, przerażonej istocie wiarę w lepszy los, wiarę, że są również ludzie, którzy nie krzywdzą, lecz troszczą się i kochają. Jeśli jesteś takim człowiekiem i chcesz pomóc Roxi - nie czekaj! Adoptuj!

 

nr karty: 100/2019

 

Nina

Psy duże

Nina trafiła do schroniska 12.03.2019 miejscowości Nowy Dwór w gm. Elbląg.

Nina to kilkuletnia (3-5 lat?) suczka średniej wielkości. W stosunku do ludzi jest przyjazna.

nr karty: 4/EL/2019

 

Czaki (Wera)

Psy duże

Historia Czaki nie jest specjalnie zaskakująca... jest zwyczajnie przykra.

16.02.2019 otrzymaliśmy zgłoszenie, że suczka weszła na balkon jednego z mieszkań. Czaki była znerwicowana, wystraszona, ze strachu warczała i kłapała zębami. Umieszczona w schroniskowej izolatce przez kilka tygodni patrzyła na nas spod byka i burczała. Z czasem zaczęła robić się ciekawska, ale o założeniu obroży i smyczy nie było nawet mowy. Wyłącznie dzięki uporowi jednego z pracowników schroniska, który w każdej wolnej chwili odwiedzał ją i raczył długimi monologami, Czaki dała się namówić na swój pierwszy schroniskowy spacer. Od tamtej pory pozwala zapiąć sobie smycz każdemu. Tak zaczęliśmy ją rozumieć i poznawać na nowo. W tym samym czasie otrzymaliśmy informację, że Czaki miała kiedyś dom. Ba, miała dom i panią, którą bardzo kochała...


Czaki okazała się być wesołą, przezabawną i kochaną psicą, która uwielbia bliskość człowieka. Przy zapinaniu smyczy jest tak pobudzona i podekscytowana wizją opuszczenia boksu, że trzeba się troszkę wysilić. Podczas spaceru całkiem ładnie chodzi na smyczy, nie szarpie i nie podskakuje, chociaż kiedy się "nakręci", zdarza jej się podgryzać smycz. Wówczas trzeba stanowczo pokazać jej granice. Po obwąchaniu najciekawszych dla niej miejsc, chętnie przybiega na zawołanie. Puszczona luzem na wybiegu pięknie aportuje i opiera się łapami o człowieka, prosząc o pieszczoty. Uwielbia wodę - jej wodne wyczyny można podziwiać godzinami, a przy tym uśmiać się do łez :). Czaki niestety nie toleruje innych zwierząt i w domu powinna być jedynaczką. Wiemy, że w domu nie sprawia żadnych problemów - nie niszczy, nie wyje, a swoje potrzeby fizjologiczne załatwia wyłącznie na zewnątrz.


Czaki całymi dniami wyczekuje, kto podaruje jej choć chwilę. Jest uosobieniem wierności i miłości. Jak pokocha, to pokocha na amen i bezwarunkowo... Jedyne, czego najbardziej potrzebuje, to człowiek. Ona całą sobą daje do zrozumienia, jak bardzo potrzebuje tej człowieczej bliskości. Wciska głowę pod ramię, skacze, całuje. Te chwile, które my możemy jej dać, będą zawsze niewystarczające... Czaki potrzebuje domu, swoich ludzi, swojego miejsca na ziemi... Szukamy pilnie domu dla naszej Rudzinki.

nr karty: 60/2019

 
Więcej artykułów…
PayPal:
1% dla zwierząt