Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy duże

Bim

Psy duże

Bim trafił do schroniska 28.04.2022 z Ukrainy.

Bim to średniej wielkości pies, który ma 3 lata. Jest ufnym, wesołym i bardzo przyjaznym w stosunku do ludzi zwierzęciem.

nr karty: 108/2022

 

Tygrys

Psy duże

Przedstawiliśmy wam już wiele psów. Od tych najmniejszych po największe. Z różnymi charakterami, przypadłościami i historią.

Dziś chcemy przedstawić psa, który wyróżnia się na tle innych. Nie wyglądem, czy cechami charakteru. Tylko drogą, którą przeszedł w schronisku. Tygrys jest u nas na tyle długo - od 20.07.2017, że opisanie jego historii zajęłoby nam masę czasu. Postaramy się więc Wam ją skrócić.

Trafił do nas przerażony i zaniedbany. Po jego zachowaniu mieliśmy pewność, że nie obcował z człowiekiem lub ma z nim same złe wspomnienia. Boks, a w szczególności buda, był dla niego ochroną przed ludźmi. A jedyna jego broń, czyli zęby skutecznie odganiały ludzi. Prawda jest taka, że Tygrys nie chciał spacerów, atencji, czy prostego założenia obroży.

Musicie nam uwierzyć na słowo, że jego pierwsze wyjście z boksu było no cóż... ciężkie nie tylko dla niego. Jednak, gdy raz już wyszedł ze swojej strefy komfortu było nam coraz łatwiej z nim pracować. Teraz Tygrys jest skory do spacerów nawet z obcymi. Ładnie chodzi na smyczy i trzyma się opiekuna. W pierwszych kontaktach raczej nie okazuję czułości, jednak ma swoje grono wolontariuszy, do których podchodzi sam z siebie. Umie również aportować! I choć ma już wiele wiosen za sobą, wciąż ma w sobie pokłady energii. Kilka razy został przyłapany na tym, że bawił się z dużo młodszymi od siebie psiakami i suczkami. Jest bezkonfliktowy, jeśli chodzi o zwierzęta.

Mimo upływu czasu i zmiany jaka nastąpiła w nim, telefon w jego sprawie milczy… Mamy nadzieję, że i on w końcu pozna, czym jest domowe ciepło i bezgraniczna miłość od człowieka.

nr karty: 277/2017


 

Tofik

Psy duże

Tofik został oddany do schroniska 13.04.2022 przez swoich opiekunów. Decyzję o oddaniu psiaka tłumaczono brakiem czasu dla niego.

Tofik to duży pies, który urodził się 07.01.2021. Jest łagodnym i przyjaznym w stosunku do ludzi i innych psów stworzeniem.

nr karty: 94/2022

 

Rio

Psy duże

Rio trafił do schroniska 21.03.2022 razem z 4 innymi psami. "Opiekun" psów wyprowadził się, a o psach najwyraźniej zapomniał...

Rio trafił do nas w fatalnym stanie psychicznym. Obijał się o ściany, rozpaczliwie szukając drogi ucieczki. Unikał nawet naszych spojrzeń. Z racji, iż dominował swoich psich współtowarzyszy, zamieszkał w schroniskowym kojcu sam. Za sprawą naszej wolontariuszki Justyny, Rio coraz chętniej wychodzi na spacery. Warto jednak zaznaczyć, że na tym etapie psiak nie czuje się komfortowo będąc głaskanym i zdarza się, że wykazuje cechy dominujące w stosunku do ludzi – potrafi pokazać zęby, gdy coś mu się nie spodoba.

Rio poza tym, że jest zagubionym i delikatnym stworzeniem, które tak naprawdę dopiero uczy się normalnego życia i zdrowego kontaktu z ludźmi, dał nam się poznać jako osobnik bardzo łowny. Nie nadaje się zatem do domu z innymi zwierzętami – w domu musi być jedynakiem. Źle reaguje na mijane obce psy, a już zwłaszcza na koty.

Można odnieść wrażenie, że Rio zgrywa odważniaka. My jednak wiemy, że jest zwyczajnie skrzywdzoną istotą, która obrała sobie taki system obronny przed złym światem… Przykro się patrzy na psa, któremu za sprawą złych ludzi, tak ciężko zaufać i uwierzyć w dobro. Dołożymy wszelkich starań, by to zmienić…

nr karty: 3/MIL/2022

 

Filli

Psy duże

Filli trafił do schroniska 24.03.2022.

Jesteśmy pewni, że Filli każdego zaraziłby swoim pozytywnym nastawieniem do świata! Uwielbia towarzystwo ludzi, z którymi sam szuka kontaktu. Chętnie się przytula i rozdaje buziaki.

Jest młodym, bo ok. 2/3-letnim psiakiem, zatem energia wręcz go rozpiera. Na spacerach biegnie przed siebie i chce całym sobą wykorzystać czas spędzony na spacerze. Po niespełna godzinie emocje opadają i Filli pięknie spaceruje przy nodze. Oczywiście przy regularnych spacerach i odpowiedniej pracy, problem ten da się szybko wyeliminować.

Filli traktuje inne psy wybiórczo, jedne uwielbia, a towarzystwa drugich nie akceptuje.

Filli z pewnością wniesie masę radości do nowego domu i będzie ogromną pociechą dla domowników.

nr karty: 82/2022

 
Więcej artykułów…
PayPal:
1% dla zwierząt