Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy duże

Karbon

Psy duże

Karbon trafił do schroniska 17.09.2021 z ulicy Ogrodowej.

Karbon to kilkuletni pies średniej wielkości. Jest zadbany i ufny.

nr karty: 270/2021

 

Kostek

Psy duże

Kostek trafił do schroniska 15.08.2021 z Kazimierzowa.

Kostek to średniej wielkości pies, który ma około 1-2 lata. Jest  łagodny i przyjazny w stosunku do ludzi.

nr karty: 12/EL/2021

 

Tobi (Student)

Psy duże

Tobi po raz pierwszy trafił do schroniska w styczniu 2020 roku jako mniej więcej 2-miesięczny szczeniak - był zaniedbany i przerażony. Miesiąc później został adoptowany. Niestety kilka miesięcy po adopcji, adopcyjni opiekunowie Tobiego zgłosili nam, że nie radzą sobie z psem, myśleli nawet o tym, by oddać go do schroniska. Postanowili jednak zaczekać i przekonać się, czy kastracja wpłynie pozytywnie na Tobiego. Po pewnym czasie  poinformowali nas, że jednak nie są w stanie sprawować nad nim dalszej opieki. Znaleźli dla Tobiego nowych opiekunów. Początkowo nowy opiekun Tobiego mówił, że jego relacje z psem układają się bardzo dobrze, niestety jednak 07.08.2021 Tobi wrócił do schroniska - drugi opiekun Tobiego również doszedł do wniosku, że nie jest w stanie zapanować nad dominującym charakterem zwierzęcia.

Tobi to obecnie blisko 2-letni pies. Wiemy, że jako szczeniak, jeszcze zanim znalazł się w schronisku, nie miał łatwego życia. Po adopcji zaś najpierw zamieszkał w mieszkaniu, później w domu z ogrodem, najwyraźniej pod opieką osób, które nie miały doświadczenia w wychowywaniu psa trudnego, o dominującym charakterze. Biorąc pod uwagę fakt, że Tobi jest jeszcze młodym psem, wierzymy, że jeśli tylko człowiek pokieruje nim odpowiednio, Tobi odwdzięczy się posłuszeństwem i oddaniem.

nr karty: 234/2021

 

Arion

Psy duże

Arion trafił do schroniska 31.05.2021 z ulicy Siedleckiej.

Arion to psiak w średnim wieku (gdy znalazł się w schronisku miał prawdopodobnie około 5 lat), w typie owczarka niemieckiego. Gdy do nas trafił, sprawiał wrażenie psa doświadczonego życiem, zmęczonego i niezależnego. Dzięki naszym opiekunom i wolontariuszom, zaczął chętnie wychodzić na spacery, bawić się zabawkami i cieszyć na sam widok człowieka.

Arion w kontaktach z innymi psami bywa zadziorny. Obecnie jednak boks dzieli z suczką, z którą nie wchodzi w konflikty.

 

 

Arion jakiś czas temu zaniemógł nam na tylne łapy i długo walczyliśmy, by doszedł do zdrowia. Choroba zostawiła po sobie ślad - tylne łapy Ariona plączą się i nieco utrudniają mu chodzenie. Mimo to psiak radzi sobie wyśmienicie i spacerki dają mu maaaasę radości.

My wiemy, że mało kto decyduje się na adopcję takich psów. Starszych, schorowanych, po przejściach. My wiemy, że „lepiej” jest psa wychować samemu, od maleńkości. Ale wiemy też, że wdzięczność tych właśnie starszych i z „brakami”, jest czymś magicznym i nie do opisania. Dlatego też zachęcamy do poznania Ariona!

 

 

nr karty: 168/2021

 

Belami

Psy duże

Belami trafił do schroniska 22.05.2021 wraz ze swoimi siostrami. Cała trójka, mimo że nieśmiała i wycofana od początku lgnęła do ludzi.

Minął ponad rok odkąd Belami znalazł się u nas. Przez ten czas jego rodzeństwo zdążyło znaleźć już kochające domy, jednak telefon w jego sprawie dalej milczy...

Belami jest czułym i radosnym psem. Po wejściu do jego boksu merda ogonkiem oraz niezbyt delikatnie skacze na opiekuna chcąc być jak najbliżej człowieka. Lubi spokojne spacery, na których ładnie chodzi na smyczy, nie wyrywa się oraz nie reaguje negatywnie na mijane czworonogi. Jego największą miłością są ludzie- podczas gdy jego koledzy z boksu ganiają się i bawią na psim wybiegu, on nie opuszcza naszego boku domagając się pieszczot.

Obecnie w schroniskowym boksie przebywa z psem i suczką, jednak trzeba zaznaczyć, że przed zamieszkaniem z innym czworonogiem musiałby zostać przeprowadzony spacer zapoznawczy.

Belami to jeszcze młody (około 2-letni) pies, który ceni bliskość ludzi ponad wszystko. Jesteśmy pewni, że przy odpowiednim, świadomym i wyrozumiałym opiekunie Belami stanie się prawdziwym skarbem rodziny.

nr karty: 157/2021

 
Więcej artykułów…
PayPal:
1% dla zwierząt