Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psie staruszki

Majonez

Psie staruszki

Majonez został oddany do schroniska 02.07.2022 z powodu zmiany sytuacji życiowej jego opiekuna.

Majonez to starszy, około 10-letni, pies średniej wielkości.

Majonez raz już znalazł dom. Szczęściu naszemu nie było końca, dostawaliśmy zdjęcia i wzruszające wieści od jego opiekuna. Tak się jednak stało, że pan „opiekun” wyjechał za granicę, pies trafił do schroniska, a po powrocie sytuacja życiowa na tyle się skomplikowała, że pan nie mógł już odebrać stąd swojego przyjaciela. Cóż… historia jak wiele innych…

…jednak Majonez nigdy się nie smuci. Tym swoim rozbrajającym uśmiechem czasem nas onieśmiela, bo niesamowite jest to, jak skrzywdzony pies potrafi czerpać z życia garściami… nawet będąc w schroniskowym kojcu - jak się okazuje…

Wiemy, że Majonez w mieszkaniu zachowywał się idealnie. Jest nauczony czystości, nie wyje, nie niszczy. Pięknie chodzi na smyczy. Uwielbia długie wędrówki.

Kocha ludzi nade wszystko na świecie! Uwielbia się przytulać i przelewać na człowieka całą swoją miłość…

Majonez niestety nie przepada za innymi psami.

Jest nam przykro, tak potwornie przykro, że Majonez musi tu być… Marzymy, by ktoś o niego dbał, rozpieszczał, przytulał… by ktoś go pokochał.

 

nr karty: 167/2022

 

 

 

 

 

 

 

Cekin

Psie staruszki

Cekin trafił do schroniska razem z Iskrą, ponieważ opiekun psów zmarł.

Cekin to malutki, spokojny staruszek. Przez pewien czas przebywał w tzw. domu tymczasowym, który musiał jednak opuścić, ponieważ nie akceptował obecności kota - rezydenta oraz psa - rezydenta. Tak opisali go go jego tymczasowi opiekunowie: "Piesek ma około 12 lat, jest spokojny, nie brudzi w domu, nie przejawia agresji wobec domowników ani dzieci. Cekin lubi się przytulać, wchodzi bez problemu po schodach, lubi długie spacery, ładnie chodzi na smyczy. Z powodu przejść w poprzednim domu pies przejawia lęk separacyjny."

Cekin jest uroczym, małym psiakiem z dużym apetytem. Aktualnie mieszka w boksie z nieco większą od niego suczką Sandrą, z którą dobrze się dogaduje. Osoba, która zdecyduje się na jego adopcję musi zdawać sobie sprawę z faktu, że jego lęk separacyjny przejawiający się wyciem, gdy pies zostaje w domu sam, to problem, nad którym trzeba będzie pracować.

Naprawdę nie chcemy się godzić, by Cekin spędził w schronisku resztę życia… Szukamy kogoś, kto mieszka w domu z ogródkiem i najlepiej, by nie miał innych zwierząt. Szukamy spokojnej, cierpliwej osoby, przy której Cekin w końcu poczuje się stabilnie i bezpiecznie…
Nie skazujmy go na dożywocie w schroniskowym boksie!

 

nr karty: 13/2022

 

Reks

Psie staruszki

Reks trafił do schroniska 08.10.2021 z ulicy 1 Maja.

Reks to średniej wielkości pies, który, gdy znalazł się w schronisku, miał około 10 lat. Kondycją dorównuje jednak niejednemu psiemu małolatowi. Reks uwielbia długie spacery, wszelkie aktywności i zabawy.

Reks jest bardzo łagodnym i towarzyskim psiakiem, całkowicie pozbawionym agresji. Na widok dobrze znanych sobie wolontariuszy szaleje i cały się trzęsie z radości.

Wiemy, że niegdyś był psem domowym, w związku z czym z pewnością szybko przypomniałby sobie zasady panujące w domu.

Reks niestety nie przepada za bliskim towarzystwem innych psiaków.

*Pierwsze trzy zdjęcia zostały zrobione w październiku 2021, pozostałe w kwietniu 2023r.

nr karty: 284/2021

 

Sambor

Psie staruszki

Sambor trafił do schroniska 21.02.2021 z ulicy Hetmańskiej.

 

Sambor to piękny, dostojny, dumny psiak, w typie owczarka niemieckiego. Co się z nim działo, jakie życie wiódł, zanim trafił do schroniska? Tego nie wiemy… W naszym schronisku dał się poznać jako bardzo sympatyczne i łagodne stworzenie, dla którego bliskość człowieka jest największym szczęściem i bezpieczeństwem. Sambor jest już leciwym psem, ceniącym sobie spokój, ciszę i beztroskę. Uwielbia relaks w postaci całodniowego wylegiwania się w słońcu, drzemki i monitorowanie terenu. Ożywia się jak szczeniak, gdy na horyzoncie ujrzy wolontariusza ze smyczą. Podskakuje i biega w kółko, żeby tylko zwrócić na siebie uwagę, i żeby zachęcić do wspólnej przechadzki. Sambor na spacerach zachowuje się wzorowo. Pięknie chodzi na smyczy, nie ciągnie, nie podgryza smyczy, nie skacze. Dumnie kroczy przy opiekunie, a zawołany podchodzi, rozdaje buziaki i chętnie się przytula. Nie reaguje na przechodniów, rowerzystów, czy samochody. Sambor niestety nie przepada za innymi psami. Być może jest to spowodowane jakimiś złymi wspomnieniami z przeszłości. Zdecydowanie jest typem zazdrośnika i nie ma ochoty dzielić się z nikim swoim człowiekiem. Dla naszego staruszka szukamy najlepiej domu z ogrodem, w którym mamy wrażenie, odnajdzie się doskonale. Z uwagi na jego łagodne usposobienie, dobroć i serdeczność podejrzewamy, że nie przeszkadzałoby mu towarzystwo dzieci. Zaznaczamy jednak, że mowa tu o starszym psiaku z niewiadomą przeszłością, zatem dzieci musiałyby być obyte w kontaktach z psami.

Czego właściwie potrzeba takiemu psu jak Sambor? W zasadzie niewiele. Pełna miska jedzenia, niewymagające spacerki i przede wszystkim… ludzka obecność. Znajomy głos i ciepły dotyk dłoni. Wydawać by się mogło, że to tyle, co nic. Wystarczy jednak spojrzeć na zdjęcia Sambora, by wiedzieć, że to dla niego cały świat. Za którym tak desperacko tęskni.

 

nr karty: 74/2021

 

Morti

Psie staruszki

Morti trafił 29.01.2021 z ulicy Zacisze. Z początku nie mieliśmy wątpliwości, że ktoś go odbierze. Zadbany, sympatyczny, łagodny wobec ludzi pies z obróżką. Po kilku dniach otrzymaliśmy telefon, że Mortiego odbiorą opiekunowie. Tak się nie stało. Morti przebywa w schroniskowym kojcu do dziś.

 

Przewidujemy, że nim trafił do schroniska, był typowo domowym psem. Przykro nam patrzeć na psa, który na starość ląduje właśnie tutaj. Stres i chaos miały na niego ogromny wpływ. Z początku Morti był wystraszony, ale spokojny. Po kilku tygodniach zauważyliśmy zmianę w jego zachowaniu. Stał się nerwowy i nadpobudliwy. Jakiekolwiek zabiegi pielęgnacyjne czy weterynaryjne stały się problematyczne. Twierdzimy, że „odcięcie” Mortiego od dotychczasowych bodźców wyciszy i uspokoi tego czworonoga. Pamiętajmy - dom to dom.

 

Morti to starszy psiak, po którym nie widać upływającego czasu. Energiczny, skoczny i zawsze chętny na spacer z wolontariuszami. Na widok smyczy kręci bączki i podskakuje. Uwielbia zabawy z piłeczką. W stosunku do psów bywa wybiórczy. Nie lubi też, gdy inny czworonożny przyjaciel zagląda mu do miski albo kradnie zabawki.

 

Dla Mortiego szukamy osoby wyrozumiałej i ciepłej, która otoczy go troską i miłością, bo wiemy, że na to zasługuje.

 

nr karty: 43/2021

 
Więcej artykułów…
PayPal:
1% dla zwierząt