Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psie staruszki

Sambor

Psie staruszki

Sambor trafił do schroniska 21.02.2021 z ulicy Hetmańskiej.

 

Sambor to piękny, dostojny, dumny psiak, w typie owczarka niemieckiego. Co się z nim działo, jakie życie wiódł, zanim trafił do schroniska? Tego nie wiemy… W naszym schronisku dał się poznać jako bardzo sympatyczne i łagodne stworzenie, dla którego bliskość człowieka jest największym szczęściem i bezpieczeństwem. Sambor jest już leciwym psem, ceniącym sobie spokój, ciszę i beztroskę. Uwielbia relaks w postaci całodniowego wylegiwania się w słońcu, drzemki i monitorowanie terenu. Ożywia się jak szczeniak, gdy na horyzoncie ujrzy wolontariusza ze smyczą. Podskakuje i biega w kółko, żeby tylko zwrócić na siebie uwagę, i żeby zachęcić do wspólnej przechadzki. Sambor na spacerach zachowuje się wzorowo. Pięknie chodzi na smyczy, nie ciągnie, nie podgryza smyczy, nie skacze. Dumnie kroczy przy opiekunie, a zawołany podchodzi, rozdaje buziaki i chętnie się przytula. Nie reaguje na przechodniów, rowerzystów, czy samochody. Sambor niestety nie przepada za innymi psami. Być może jest to spowodowane jakimiś złymi wspomnieniami z przeszłości. Zdecydowanie jest typem zazdrośnika i nie ma ochoty dzielić się z nikim swoim człowiekiem. Dla naszego staruszka szukamy najlepiej domu z ogrodem, w którym mamy wrażenie, odnajdzie się doskonale. Z uwagi na jego łagodne usposobienie, dobroć i serdeczność podejrzewamy, że nie przeszkadzałoby mu towarzystwo dzieci. Zaznaczamy jednak, że mowa tu o starszym psiaku z niewiadomą przeszłością, zatem dzieci musiałyby być obyte w kontaktach z psami.

Czego właściwie potrzeba takiemu psu jak Sambor? W zasadzie niewiele. Pełna miska jedzenia, niewymagające spacerki i przede wszystkim… ludzka obecność. Znajomy głos i ciepły dotyk dłoni. Wydawać by się mogło, że to tyle, co nic. Wystarczy jednak spojrzeć na zdjęcia Sambora, by wiedzieć, że to dla niego cały świat. Za którym tak desperacko tęskni.

 

nr karty: 74/2021

 

Morti

Psie staruszki

Morti trafił 29.01.2021 z ulicy Zacisze. Z początku nie mieliśmy wątpliwości, że ktoś go odbierze. Zadbany, sympatyczny, łagodny wobec ludzi pies z obróżką. Po kilku dniach otrzymaliśmy telefon, że Mortiego odbiorą opiekunowie. Tak się nie stało. Morti przebywa w schroniskowym kojcu do dziś.

 

Przewidujemy, że nim trafił do schroniska, był typowo domowym psem. Przykro nam patrzeć na psa, który na starość ląduje właśnie tutaj. Stres i chaos miały na niego ogromny wpływ. Z początku Morti był wystraszony, ale spokojny. Po kilku tygodniach zauważyliśmy zmianę w jego zachowaniu. Stał się nerwowy i nadpobudliwy. Jakiekolwiek zabiegi pielęgnacyjne czy weterynaryjne stały się problematyczne. Twierdzimy, że „odcięcie” Mortiego od dotychczasowych bodźców wyciszy i uspokoi tego czworonoga. Pamiętajmy - dom to dom.

 

Morti to starszy psiak, po którym nie widać upływającego czasu. Energiczny, skoczny i zawsze chętny na spacer z wolontariuszami. Na widok smyczy kręci bączki i podskakuje. Uwielbia zabawy z piłeczką. W stosunku do psów bywa wybiórczy. Nie lubi też, gdy inny czworonożny przyjaciel zagląda mu do miski albo kradnie zabawki.

 

Dla Mortiego szukamy osoby wyrozumiałej i ciepłej, która otoczy go troską i miłością, bo wiemy, że na to zasługuje.

 

nr karty: 43/2021

 

Dżeki

Psie staruszki

Dżeki został oddany do schroniska 09.12.2020, ponieważ jego opiekunka musiała zmienić miejsce zamieszkanie i nie mogła zabrać psiaka ze sobą.

Dżeki to nieduży psiak, który ma 10 lat. Wiemy, że dotąd mieszkał w mieszkaniu z dwoma innymi psami, z którymi dobrze się dogadywał. Na razie, w schronisku, Dżeki jest wystraszony i trochę nieufny w stosunku do ludzi.

nr karty: 337/2020

 

Sonia

Psie staruszki

Sonia trafiła do schroniska 24.05.2019 w wynik likwidacji firmy, w której przez lata "pracowała" jako pies stróżujący. Niestety, pomimo kilkutygodniowych prób, właścicielom firmy nie udało się znaleźć dla suczki nowych opiekunów.

Sonia to 13-letnia suczka średniej wielkości. Jest ufnym i przyjaznym w stosunku do ludzi stworzeniem.

Pragniemy, by choć na stare lata Soni dane było zamieszkać w prawdziwym domu, u boku kochającego człowieka, dla którego będzie członkiem rodziny i przyjacielem.

nr karty: 170/2019

 

Dino

Psie staruszki

Dino został oddany do schroniska 28.11.2018. Psiak był bardzo zaniedbany - zapchlony i wychudzony, z wielkim guzem przy odbycie. Właściciele nie chcieli go leczyć, nie było więc innej możliwości, niż przyjąć go do nas.

Dino to około 11-letni pies średniej wielkości.  Widać, że źle go traktowano - Dino kuli się, gdy wykonuje się przy nim gwałtowne ruchy, nie przepada też za głaskaniem. Niemniej czerpie mnóstwo radości ze spacerów z wolontariuszami. Na smyczy chodzi ładnie. Nie przepada za innymi psami.

nr karty: 346/2018

*Ostatnie dwa zdjęcia zostały zrobione zaraz po przyjęciu Dino do schroniska, pozostałe natomiast w kwietniu 2021r.

 

 

 

 

 
Więcej artykułów…
PayPal:
1% dla zwierząt