Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psie staruszki

Kraul

Psie staruszki

Kraul trafił do schroniska 30.09.2018 z ulicy Pływackiej.

Kraul to średniej wielkości psiak, który, gdy znalazł się w schronisku, miał około 8 lat. Jest ufnym i bardzo przyjaznym stworzeniem, które uwielbia spacery z wolontariuszami, głaskanie i smakołyki.

nr karty: 282/2018

 

Kufel

Psie staruszki

Kufel po raz pierwszy trafił do schroniska w listopadzie 2012. W lutym 2013 został adoptowany, niestety 25.01.2018 znowu znalazł się w schronisku, ponieważ jego opiekun zmarł.

Tak w marcu 2020 opisała go wolontariuszka Justyna:

"Kufel to nasz schroniskowy, starszy grubasek. Pomimo swoich gabarytów i starszego wieku bardzo lubi długie spacery. Kiedy przechodzi się obok jego boksu, to zazwyczaj się go nie zauważa, ponieważ smutny siedzi sam w budzie. Jednak jak tylko wejdzie się do niego, to od razu szczęśliwy wychodzi z budy, aby się przywitać . Kufel ma krótki ogonek, więc zamiast ogonem merda całym swoim kuperkiem. Jest bardzo radosnym psem, który uwielbia wszystkich ludzi. Na spacerach raczej jest spokojny, ładnie chodzi na smyczy. Jak zaprosi się go do zabawy, to nie odmówi i zaczyna bawić się jak szczeniak. Niekiedy, podczas zabawy, zdarza się mu zapomnieć, że jest duży i silny i potrafi wtedy złapać mocniej człowieka zębami za nogę lub rękę. Nie wynika to jednak z agresji, bo nie ma jej w nim ani grama, dla niego dalej to jest zabawa.

Kufel nie lubi innych psów, dogaduje się tylko z suczkami swojej wielkości albo większymi od niego. W tej chwili mieszka w boksie sam, bo jego poprzednie koleżanki trafiły już do kochających rodzin. On niestety dalej czeka w cieniu. Wiemy, że Kufel bardzo nie lubi kotów. Na spacerach szczeka i próbuje się wyrwać do przechodzącego obok psa, ale jeśli wywącha, że to suczka, to od razu zmienia nastawienie. Kufel uwielbia głaskanie i przytulaski, wtedy jest najszczęśliwszy. Niczego więcej do szczęścia mu nie potrzeba, kochający człowiek i pełna miska mu wystarczą."

nr karty: 32a/2018

 

Lola

Psie staruszki

Lola i Sonia przez wiele lat pilnowały jednej z elbląskich firm, niestety jednak po zmianie jej właściciela psy uznano za "zbędne". 03.02.2015 oddano je do schroniska. Dotychczasowy opiekun psów zapewniał nas, że obie suczki są łagodne i bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi.

Lola to urodzona w czerwcu 2009 roku suczka średniej wielkości. Jest ufna i przyjazna. Ona również nie zaznała jeszcze życia w prawdziwym domu, ale po kilku miesiącach pobytu w schronisku zyskała jego namiastkę. Została bowiem tzw. psem biurowym, tzn. takim, który porusza się swobodnie po całym terenie schroniska i śpi w budynku administracyjnym. Dzięki temu wiemy, że Lola jest bardzo spokojną i grzeczną suczką, która bardzo przywiązuje się do najbliższych sobie osób. Nie wchodzi w konflikty z innymi psami. Raczej nie nadaje się jako pies towarzyszący dla rodziny z małymi dziećmi.

Czy wśród blisko 300 innych psów ktoś ją wypatrzy i pokaże, jak wspaniałe może być życie u boku swojego człowieka...?

nr karty: 50/2015

 

Sandra

Psie staruszki

Sandra trafiła do schroniska 15.01.2015. Suczka została oddana, ponieważ jej właścicielka nie potrafiła zapewnić jej właściwej opieki.

Tak w marcu 2020 opisała ją wolontariuszka Justyna:

"Sandra to mały pies lecz wielkim duchem. Pomimo tego, że nie jest już młoda, dalej uwielbia pobiegać po wybiegu dla psów. Lubi bawić się z innymi psami i biegać za zabawkami. Na widok człowieka, zawsze merda ogonkiem, nie ważne czy go zna, czy nie. Sandra ubóstwia głaskanie, a najbardziej po pleckach. Ta suczka bardzo lubi długie spacery i ma bardzo dobrą kondycję. Bardzo ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie. Na spacerach raczej nie

zwraca uwagi na człowieka, który trzyma smycz, ponieważ jest zajęta otaczającymi ją zapachami. Jednak jak spacer już się kończy, to podchodzi i domaga się uwagi. Sandra lubi towarzystwo dzieci, ale tych trochę starszych. Z psami żyje w zgodzie, lecz z suczkami bywa różnie. Na spacerach nie zwraca uwagi na mijające ją psy. W boksie Sandra jest zazwyczaj spokojna, nie skacze na ludzi. Po prostu stoi i wpatruje się w człowieka, jak w obraz, i energicznie macha ogonkiem. Jest bardzo ciekawa świata i często, gdy otworzy się furtkę zbyt szeroko, znajduje okazję, aby uciec z boksu.

Ta suczka już dużo przeszła w swoim życiu i dużo czasu spędziła w schronisku, w którym nie dostaje tyle uwagi, na ile zasługuje. Dlatego potrzebuje czasu, aby zaufać człowiekowi."

nr karty: 16/2015

 

Dingo

Psie staruszki

Dingo po raz pierwszy trafił do schroniska w 2010 roku. Od tamtej pory dwa razy go adoptowano i dwa razy oddano z powrotem do schroniska. Najpierw dlatego, że pozostawiony sam w domu wył i drapał w drzwi, później dlatego, że uciekał z kojca i ganiał owce...

Dingo nadal tęsknie wypatruje człowieka, który zabierze go do domu. Człowieka, który da mu prawdziwy dom i zapewni taką dawkę ruchu i wrażeń, że pies nie będzie musiał ani wyć ani uciekać, by zwrócić na siebie uwagę.

Dingo jest obecnie mniej więcej 13-letni psem średniej wielkości (luty 2021). Jest przyjazny w stosunku do ludzi. W kontakcie z obcymi psami bywa konfliktowy.

nr karty: 210/2012

*Zdjęcia zostały zrobione w lutym 2021r.

 

 

 
Więcej artykułów…
PayPal:
1% dla zwierząt