Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psie staruszki

Dingo

Psie staruszki

Dingo po raz pierwszy trafił do schroniska w 2010 roku. Od tamtej pory dwa razy go adoptowano i dwa razy oddano z powrotem do schroniska. Najpierw dlatego, że pozostawiony sam w domu wył i drapał w drzwi, później dlatego, że uciekał z kojca i ganiał owce...

 

Dzisiaj (12.04.2023) mija 3996 dni odkąd Dingo jest w schronisku :( .

Nasz weteran… Pamiętamy go jako młodego, sprawnego psiaka. Od zawsze był indywidualistą, jednak nieprzerwanie skorym do długich spacerów. Bardzo lubił towarzystwo ludzi, jednak to on wybierał, kiedy ma ochotę na czułości (oczywiście nieprzesadne).

Minęło prawie 11 lat, odkąd Dingo mieszka w schroniskowym boksie. Pękają nam serca na myśl, że ten psiak nigdy nie zaznał ciepła domowego ogniska. I choć wierzymy w cuda, nie opuszcza nas gorzka świadomość, że może go już nigdy nie zaznać…

Dingo na starość bardzo spotulniał i spokorniał. Rzadko wychodzi z budy i generalnie niewiele go interesuje. Na spacery wychodzi chętnie, ale nie ciągnie już na smyczy. Nie szczeka, nie zwraca na siebie uwagi. Dobrze czuje się w towarzystwie innych psów.

Czy Dingo ma jeszcze jakieś szanse na inny los?

nr karty: 210/2012

*Zdjęcia zostały zrobione w lutym 2021r.

 

 

Hestia

Psie staruszki

Hestia przebywa w schronisku od 15.01.2011. Trafiła do nas w wieku około 1,5 roku.

Tak w listopadzie 2020 opisała ją wolontariuszka Justyna:

Hestia jest jednym z tych psów, w którym nadal drzemie dusza szczeniaka. Za każdym razem gdy wie, że za chwilę czeka ją spacer, biega i skacze radośnie po boksie. Kocha spacery ze wszystkimi, nie ważne czy jest to osoba, którą zna od lat, czy osoba, która przyszła do niej pierwszy raz. Ta suczka jest bardzo pocieszna, kocha ludzi, a ludzie kochają ją. Każdy, kto ją pozna, uważa, że jest bardzo sympatyczna. Hestia ma w sobie dużo energii i siły, której nie jest świadoma, na smyczy potrafi ciągać. Oczywiście po dłuższym spacerze zwalnia i idzie tempem człowieka, który prowadzi ją na smyczy. Ta suczka uwielbia zabawę, bieganie i wygłupy. Jej drugie imię to woda, nie przepuści żadnej kąpieli w rzeczce czy baseniku, temperatura nie jest ważna, do wody wejdzie zawsze z wielką przyjemnością. Zabiegi pielęgnacyjne nie są dla niej żadnym problemem, zawsze daje się wyczesać bez problemu. Podczas wizyty w psim spa również jest grzeczna.

Hestia dobrze dogaduje się tylko z psami swojej wielkości. Niestety suczek nie toleruje, a na spacerach na inne psy szczeka.

Jedyne czego ta suczka potrzebuje, to człowiek, który pójdzie z nią na długi spacer i obdaruje dużą ilością ciepła i miłości.

nr karty: 24/2011

 
PayPal:
1% dla zwierząt