Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy do adopcji

Szczeniaki

Nowo przybyłe

Psy małe

Psy duże

Psie staruszki

Zafira

Psy duże

Zafira trafiła do schroniska 03.01.2019 z ulicy Browarnej.

Zafira to zadbana, dorosła suczka średniej wielkości, która jest bardzo przyjazna w stosunku do ludzi. Nie wchodzi w konflikty z innymi psami.

nr karty: 3/2019

 

Mikesz

Psie staruszki

Mikesz trafił do schroniska 27.12.2018 z ulicy Kossaka.

Mikesz to starszy pies średniej wielkości, który jest grzeczny i spokojny i bardzo przyjazny w stosunku do ludzi.

nr karty: 382/2018

 

 

Cygan

Psy duże

Cygan został oddany do schroniska 23.12.2018. Ten 6-letni mieszaniec owczarka niemieckiego przez 6 lat pilnował posesji swoich opiekunów. Niestety, z powodu złego stanu zdrowia, obecny opiekun nie był w stanie dłużej się nim zajmować.

Zapewniano nas, że Cygan jest łagodnym i bardzo przyjaznym w stosunku do ludzi psem. Przez całe swoje życie miał również bliski kontakt z dziećmi.

nr karty: 379/2018 

Diana II

Psy duże

Diana trafiła do schroniska 22.12.2018 z ulicy Rzepakowej.

Diana to średniej wielkości suczka, która ma około 1 roku. Jest bardzo łagodna i przyjazna w stosunku do ludzi, choć lękliwa.

nr karty: 378/2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kongo

Psy małe

Kongo trafił do schroniska 15.12.2018 w wyniku interwencji. On i trzy inne psiaki były głodzone, bite i trzymane w skandalicznych warunkach.

Kongo to średniej wielkości pies, który ma około 2 lat. Początkowo w schronisku był bardzo przestraszony i nieufny w stosunku do ludzi. Na szczęście jednak, pod troskliwą opieką pracowników i wolontariuszy naszego schroniska, szybko zrozumiał, że nic złego z naszej strony mu nie grozi. Teraz Kongo chętnie wychodzi na spacery i przytula swoją mordkę do wyciągniętej dłoni.

Szukamy dla niego opiekunów, którzy utwierdzą go w przekonaniu, że ludzie mogą nie tylko sprawiać cierpienie, ale też dawać poczucie bezpieczeństwa, radość i miłość.

nr karty: 373/2018

 

Szczęściarz

Psy duże

Szczęściarz został znaleziony 13.12.2018 w miejscowości Jagodnik.

Szczęściarz to uroczy pies średniej wielkości, w średnim wieku. Sprawia wrażenie spokojnego, łagodnego zwierzęcia.

nr karty: 7/MIL/2018

 

Korba

Psy duże

04.07.2018 po godzinie 7 rano otrzymaliśmy zgłoszenie o psie przygniecionym śmieciami na terenie ZUO. Nasi pracownicy bezzwłocznie udali się na miejsce. Ich oczom ukazała się sparaliżowana strachem suczka, która na skutek odniesionych obrażeń, nie była w stanie się podnieść... Natychmiast została przewieziona do schroniska. Tak zaczęła się nasza walka o życie niespełna rocznej wówczas suni. Nazwaliśmy ją Korba. Korba przez ponad 2 miesiące przebywała w schroniskowej izolatce i przez cały ten czas była wciśnięta w jej najdalszy kąt. Paraliżował ją nie tylko dotyk, ale samo spojrzenie człowieka, mimo to nigdy nie wykazała najmniejszej agresji. Korba z głodu musiała jeść wszystko, co spotkała na swojej drodze, ponieważ przez kilka dni załatwiała się wykałaczkami, siatkami... Drżeliśmy w obawie o jej zdrowie przez długi czas, jednak kiedy sunia poczuła się lepiej, zaczęliśmy martwić się o to, czy będziemy w stanie doprowadzić ją do równowagi psychicznej. Korba po odzyskaniu pełni zdrowia, zamieszkała w boksie z innymi psami, których towarzystwo bardzo polubiła. W dalszym ciągu unikała jednak kontaktu z ludźmi i na sam nasz widok chowała się do budy.
Kolejne miesiące mijają, a Korba coraz bardziej nas zaskakuje. Potrafi przybiec, obwąchać, nadstawić się do głaskania, a nawet oprzeć się przednimi łapami o pracownika lub wolontariusza i szeroko się przy tym uśmiechnąć. Zapięcie jej na smycz nie jest już wyzwaniem, natomiast do idealnych spacerów jeszcze długa droga. Korba jest zdezorientowana i przerażona, zapiera się i nie chce iść. Najbezpieczniej czuje się w boksie, wśród innych psów.
Korba jako kilkumiesięczny szczeniak tułała się samotnie i żywiła odpadami, aby przetrwać. Została przygnieciona śmieciami i cudem uniknęła śmierci. Chyba nie musimy już dodatkowo podkreślać, jak bardzo została skrzywdzona i jak bardzo wyjątkowych ludzi i miejsca dla niej szukamy. Najlepiej, by był to dom z ogrodem, a ponieważ Korba nie wie czym jest dom, własna miska, czy posłanie - to wszystko jest dla niej obce - towarzystwo innego psa mogłoby znacznie jej pomóc.

Ona już zdążyła nam pokazać, że bardzo chce zaufać. A my jesteśmy pewni, że nadejdzie ten dzień, kiedy w końcu zaufa. Potrzebuje tylko spokoju, cierpliwości, troski... Czy ktoś wśród tysięcy ogłoszeń radosnych psów, wypatrzy naszą Korbę? Głęboko w to wierzymy!

nr karty:174/2018

 

Batman

Psy duże

Batman trafił do schroniska 30.11.2018.

Batman to mniej więcej 2-letni pies średniej wielkości. Jest wesołym i przyjaznym zwierzęciem, które, zanim znalazło się w schronisku, było psem domowym.

nr karty: 351/2018

 

Kajtek

Psie staruszki

Kajtek trafił do schroniska 28.11.2018.

Ten mały, 13-letni, psiak całe swoje życie spędził niemal w środku miasta, przypięty łańcuchem do malutkiej, zapadającej się w ziemię budy. Buda ta stała przy ścianie budynku, w którym mieszkała jego "opiekunka", a jego miski stały zaraz przy drzwiach wejściowych do jej mieszkania, chyba po to, by nie musiała nawet zbliżyć się do psa, by go nakarmić. Chociaż, podczas naszej wizyty, pani ta narzekała na zimno i nie chciała nawet wychylić nosa z mieszkania, nad swoim psem nie litowała się nawet przy siarczystych mrozach - "Wpuścić psa do domu? - Nigdy! Miejsce psa jest w budzie!".

I tak mały Kajtuś powiększył grono naszych podopiecznych.  Wiemy, że trudno nam będzie znaleźć dla niego nowy dom - prawdziwy dom - taki z wygodnym, ciepłym, posłaniem i co najmniej jedną parą rąk do głaskania. Będzie trudno nie tylko dlatego, że Kajtek to niemłody już pies, ale również dlatego, że nie jest on typem słodkiego pieszczocha, który wskakuje na kolana i pozwala brać się na ręce. Albo przynajmniej jeszcze nie jest. Na razie Kajtek w stosunku do ludzi jest raczej nieufny i na widok wyciągniętej do niego ręki potrafi pokazać zęby. Wierzymy jednak, że prędko się to zmieni.

nr karty: 348/2018

 

 

Dino

Psie staruszki

Dino został oddany do schroniska 28.11.2018. Psiak był bardzo zaniedbany - zapchlony i wychudzony, z wielkim guzem przy odbycie. Właściciele nie chcieli go leczyć, nie było więc innej możliwości, niż przyjąć go do nas.

Dino to około 11-letni pies średniej wielkości. Jest bardzo łagodnym i przyjaznym stworzeniem. Widać, że źle go traktowano - Dino kuli się, gdy wykonuje się przy nim gwałtowne ruchy, jednak, mimo wszystko, gdy tylko zaczniesz go głaskać, zaraz przytuli się do Twojej dłoni.

Jesteśmy w trakcie diagnozowania jego stanu zdrowia.

nr karty: 346/2018

 
Regulamin:

PayPal:
1% dla zwierząt
Adopcje:
Godziny Otwarcia:

poniedziałek – sobota

od 12.00 do 17.00

CENNIK

zapraszamy

Dla obsługi witryny