Zwierzęta nowo dodane na stronę:

Wiadomość
  • EU e-Privacy Directive

    Ta strona używa ciasteczek ( cookies ) do logowania, nawigacji oraz podobnych funkcji. Używając naszej strony, zgadzasz się na zamieszczenie plików ciasteczek na twoim urządzeniu.

    Zobacz dokumenty dyrektywy - e-Privacy

Psy do adopcji

Szczeniaki

Nowo przybyłe

Psy małe

Psy duże

Psie staruszki

Dżeki

Psie staruszki

Dżeki został oddany do schroniska 09.12.2020, ponieważ jego opiekunka musiała zmienić miejsce zamieszkanie i nie mogła zabrać psiaka ze sobą.

Dżeki to nieduży psiak, który ma 10 lat. Wiemy, że dotąd mieszkał w mieszkaniu z dwoma innymi psami, z którymi dobrze się dogadywał. Na razie, w schronisku, Dżeki jest wystraszony i trochę nieufny w stosunku do ludzi.

nr karty: 337/2020

 

Fudżi

Psy duże

Fudżi trafił do schroniska 24.07.2020 z ulicy Wapiennej.

Fudżi to duży pies, który jest łagodny i przyjazny w stosunku do ludzi.

nr karty: 204/2020

 

Barni

Psy małe

Barni - młodzieniec o ujmującym, złocistym spojrzeniu.

Minęły 2 lata odkąd Barni zasila szeregi naszych podopiecznych (trafił do schroniska 03.04.2020)  i zachodzimy w głowę, jak to jest możliwe, że nikogo jeszcze nie uwiodło jego przebojowe usposobienie.

Barni, liczący sobie zaledwie 3 wiosny, fantastyczny pod wieloma względami i wbrew pozorom mocno charakterystyczny, wyróżniający się na tle innych. Jest amatorem wszelkiego rodzaju zabawek, a szczególnie rozkochał sobie piłki, za którymi chętnie biega, lecz nie aportuje.

Uwielbia poddawać się błogiemu lenistwu, koniecznie w towarzystwie człowieka oraz swojej zdobyczy.

Barni nie przepada za innymi samcami, dlatego w boksie towarzyszą mu suczki. W ostatnim czasie dzielił boks z sunią, z którą doskonale się dogadał. Na spacerach zachowuje się grzecznie, choć na mijane psy reaguje głośnym szczekaniem. Problem ten nie jest aż tak zawiły i uważamy, że jest to kwestia do wypracowania.

Barni jest psem szalenie inteligentnym, choć ciężko jest mu się skupić na uczeniu sztuczek, gdy wszystko dookoła go żywo interesuje. W schronisku jest pobudzony i ujarzmienie tego stanu wymaga czasu. Nie boi się wody i z pewnością chętnie pławiłby się we wszelkich akwenach. U weterynarza zachowuje się bezproblemowo.

Podsumowując, Barni jest spragnionym kontaktu z człowiekiem psem. Nie może się oprzeć, gdy jest on w pobliżu. Zawołany podbiega z rozmachanym ogonem, by się poprzytulać. Sam również wskakuje na kolana i domaga się głaskania. Z pewnością świetnie odnalazłby się w domu z ogrodem, gdzie chętnie spożytkowywałby swoją energię. W nieskończonej obfitości obdaruje każdego członka rodziny swoją miłością!

 

nr karty: 8/EL/2020

 

Amor

Psy duże

Amor trafił do schroniska 17.01.2020. Psiak szedł sobie ulicą Królewiecką z Dąbrowy w kierunku Fromborskiej.

Tak we wrześniu 2020 opisała go wolontariuszka Justyna:

Amor to dorosły, duży pies, który, gdy trafił do schroniska, był trochę przestraszony. Jednak bardzo szybko przyzwyczaił się do nowego miejsca i zaczął pokazywać swoją prawdziwą twarz. W stosunku do nowo poznanych osób zachowuje się dominująco - skacze i próbuje pokazać, że to on chce rządzić. Trzeba mu pokazać, że to człowiek jest przywódcą, a nie on, i wtedy Amor całkowicie się zmienia. Jak już kogoś pozna, to jest super przyjacielem. Podczas podchodzenia do boksu bardzo się cieszy, merda ogonem i biega pełen radości. Bardzo lubi długie spacery. Na początku na smyczy dosyć mocno ciągnie, lecz poza terenem schroniska uspokaja się. Jest to bardzo ciekawski pies o silnym charakterze. Na spacerze wszystko musi obwąchać. W drodze powrotnej bardzo często domaga się pieszczot, podchodzi i łbem trąca rękę, aby choć chwilę go pomiziać. Amor zazwyczaj zachowuje się spokojne w stosunku do suczek swojej wielkości. Nigdy pierwszy nie rozpoczyna bójki. Na spacerach reaguje na przechodzące obok psy z zaciekawieniem. Spogląda na nie i merda ogonem uniesionym do góry.

Ten pies potrzebuję doświadczonych opiekunów, którzy uświadomią go w tym, że to człowiek jest przywódcą stada.

nr karty: 17/2020

 

Junior

Psy duże

Junior trafił do schroniska 12.12.2019 z miejscowości Przezmark.

Junior to dorosły pies średniej wielkości. Jest silnym i pełnym energii zwierzęciem. Tak opisuje go schroniskowa wolontariuszka Grażyna:

"Junior to pies w typie owczarka niemieckiego, który prawdopodobnie miał ograniczony kontakt z człowiekiem, zanim znalazł się w schronisku. Jednak nie wygląda na to, by miał jakieś złe skojarzenia z ludźmi. Gdy mnie widzi, gdy przechodzę obok jego boksu, cieszy się strasznie. Gdy wchodzę do niego, skacze z radości, po czym staje przy bramce, bym mogła go zapiąć. Na spacerze jego uwagę w większości zajmują zapachy (ale jest to spowodowane małą ilością spacerów). Ładnie chodzi na smyczy, mega szybko się uczy, ale nie jest to pies w typie przytulanki i nie jest psem dla każdego. Ale każdy, kto zna charakterystykę rasy owczarkowej, poradzi sobie z nim. Ponieważ próba połączenia Juniora z innym psem (suką) zakończyła się fiaskiem - żadna ze stron nie zapałała sympatia do drugiej, Junior na razie mieszka w boksie sam. Na spacerach, podczas mijania innych psów, zwyczajnie nie reaguje na nie. No chyba że ten inny pies zacznie szczekać, ale nigdy mi się nie zdarzyło, by szczeknął na innego psa. Nawet, gdy ten drugi szczeka. Mimo wszystko myślę, że w domu powinien być sam. Nie powinien trafić do domu z dziećmi. Nie znamy jego stosunku do kotów. Junior w schronisku wykazuje agresję miskową, ale nie wykazuje agresji w stosunku do ludzi i potrafi zasygnalizować, gdy coś mu się nie podoba (jednak zdarza się to rzadko). Dla mnie to jest pozytywny psiak, który potrzebuje trochę pracy, konsekwencji i wyznaczonych granic."

nr karty: 37/EL/2019

 

Budrys

Psy duże

Budrys został oddany do schroniska 28.11.2019 przez swoich opiekunów z powodu zmiany miejsca zamieszkania.

Budrys to średniej wielkości pies, który ma około 8/9 lat. Całe swoje dotychczasowe życie spędził przy budzie, na łańcuchu... Znając realia życia psów na łańcuchach, domyślamy się, że Budrys nie chodził na spacery i nie bawił się z ludźmi. Pewnie dlatego nie rozumie, że ręka człowieka może głaskać i przypinać smycz, by psiak mógł pójść na spacer razem z człowiekiem. Na razie Budrys boi się tej ręki. Wiemy również, że nie lubi kotów.

Bardzo chcielibyśmy, by chociaż na stare lata Budrys doświadczył, czym jest życie u boku człowieka, dla którego pies jest przyjacielem i członkiem rodziny a nie żywym alarmem.

nr karty: 406/2019

 

Diego

Psy małe

Diego został oddany do schroniska 14.10.2019 przez swoich opiekunów, ponieważ ci nie dawali sobie rady z psem.

Diego to psiak, który urodził się 24.03.2016 i zamieszkał w ze swoją dotychczasową rodziną w wieku 1 miesiąca. Był pupilem swojej pani - ona dbała o niego i rozpieszczała go, jej mąż bał się psa i nie czuł się przy nim komfortowo. To Diego dominował w domu. On dyktował, kiedy można założyć mu smycz, czym będzie się bawił, co będzie jadł, czy pozwoli sobie zrobić zastrzyk u weterynarza, itp. Psiak nerwowo reaguje na gestykulację, na podnoszenie dzieci czy innego psa do góry, na przytulanie. Jego opiekunka zapewnia, że pies jest bardzo inteligentny i szybko się uczy, zna komendy: siad, zostań, leżeć, daj łapę, fe, odejdź, stój, do mnie, idziemy. Ponadto Diego lubi, gdy się go czesze i lubi jeździć samochodem, pozostawiony sam w domu nie niszczy i nie szczeka, w stosunku do innych psów jest ostrożny, ale nie agresywny. W przeszłości zdarzyło mu się kilkakrotnie złapać człowieka zębami za rękę i raz ugryźć.

Za sprawą nieudanych adopcji wiemy z całą pewnością, że Diego jest psem trudnym, który wykazuje agresję. Szukamy dla niego doświadczonego w wychowywaniu psów agresywnych, odpowiedzialnego i konsekwentnego opiekuna, który będzie potrafił nauczyć Diego podstaw życia u boku człowieka a także ustali pewne zasady i pokaże mu, że nie wszystko mu wolno.

nr karty: 365/2019

 

Lego

Psy duże

Lego został oddany do schroniska 06.10.2019 w wieku 9 miesięcy. Powiedziano nam, że pies "dewastuje mieszkanie" i potrafi ugryźć domownika - małe dziecko.

Po miesiącu pobytu w schronisku Lego zamieszkał w tzw. domu tymczasowym, niestety jednak we wrześniu 2021 musiał wrócić do schroniska. Tak opisuje psa jego tymczasowy opiekun:

" Lego jest bardzo mądrym psem. Jeszcze nie wszystko ogarnia i popełnia błędy, ale naprawdę szybko łapie komendy.
Umie - siad, leżeć, zostaw, podaj łapę, stój, a po spacerze spokojnie daje sobie wycierać łapy. Jeśli zobaczy kaczki, ptaki lub kota - na pewno pociągnie, ale z naturą się nie wygra.
Tramwaje go ciekawią, ale już za nimi nie biegnie. Za rowerem i deskorolką może jeszcze ruszyć.
Spuszczony ze smyczy i przywołany nie wraca, dopiero po chwili sam decyduje o powrocie, dlatego lepiej unikać tego typu sytuacji. Jest bardzo uparty i bardzo by chciał, żeby wszystko było tak jak on chce.
Po konsultacjach behawioralnych, wykonywana jest praca nad kontrolowaniem emocji w domu i na spacerze. Na pewno wymaga jeszcze mnóstwa pracy.
Jest wulkanem energii. Nie da się go zmęczyć fizycznie, węchowo również trudno, jedynie psychicznie.

Ma stale podłączone źródło zasilania i cały czas chce się bawić. Lubi przeskakiwać przeszkody i robi to z pełną gracją. Szybko biega, lubi wybieg i szarpanie się.
Nie załatwia się w domu, nie gryzie mebli, nie gryzie butów i ubrań. Uwielbia papier i pudełka. Rozpracuje każde, które znajdzie. Ma lęk separacyjny, ale już nie niszczy niczego, ani nie drapie drzwi - chwile popiszczy i idzie spać.
UWIELBIA być głaskanym i drapanym, to największy pieszczoch. Jest bardzo zazdrosny o inne psy w domu. BARDZO.
Ugryzł kilka osób i dwa psy (nie lubi dzieci, szczeniaków i wielu innych psów). Zazwyczaj przymilał się i chciał głaski, po czym po kilku głaskach gryzł w rękę.
Nie jest to pies dla pracoholika, bo potrzebuje dużo atencji.
Na pewno potrzebuje ogrodu - nudzi mu się w mieszkaniu, przez cały dzień patrzy w okno i popiskuje.
Nie lubi smyczy i kagańca. Potrzebuje przestrzeni, bo jest żywym srebrem."
Lego jest psem średniej wielkości, ważącym około 18kg. Urodził się około 01.02.2019.

nr karty: 105/2021

 

Agat

Psy duże

Agat został oddany do schroniska 30.07.2019 przez swojego opiekuna z powodu zmiany sytuacji życiowej.

Tak w lipcu 2020 psiaka opisała wolontariuszka Justyna:

"Początki Agata w schronisku były dla niego bardzo trudne, nie mógł się odnaleźć wśród ciągłego hałasu i innych psów. Trochę mu zajęło przyzwyczajenie się do tego miejsca. Potrafił on wtedy warknąć na człowieka albo pokazać mu zęby, jednak można powiedzieć, że teraz jest to zupełnie inny pies.

Agat jest psem dużym lecz łagodnym. Zapięcie mu smyczy czy założenie obroży nie jest dla niego żadnym problemem, może to zrobić każdy. Bardzo lubi długie spacery po lasach. Na początku, gdy wychodzi z boksu potrafi pociągnąć smycz, ponieważ nie może doczekać się spaceru. Jednak poza teren schroniska uspokaja się i idzie ładnie. Agat bardzo dobrze dogaduje się z innymi psami i suczkami. Niekiedy zdarzają się psy, z którymi wchodzi w konflikty, ale są to naprawdę wyjątki. Na spacerach bez żadnej reakcji omija przechodzące obok niego inne czworonogi.

Ten pies bardzo lubi pieszczoty, czasami podchodzi do człowieka i dosłownie pcha mu się na kolana, aby ten go pogłaskał i pomiział. Zabiegi pielęgnacyjne nie robią na nim żadnego wrażenia. Spokojnie stoi i czeka aż skończy się na przykład jego czesanie. Dla smaczków zrobi wszystko, jest wielkim łasuchem. Nie wiemy, jaki ma on stosunek do dzieci, dlatego trzeba pamiętać, że to tylko pies, który ma prawo nie lubić pewnych czynności takich jak ciąganie z ogon, uszy czy łapanie za łapy.

Agat to kochany pies, który kiedyś mieszkał na podwórku, lecz wydaje mi się, że idealnie by nadawał się do domu z ogrodem, czy mieszkania. Szybko się uczy, więc nauka czystości zapewne pójdzie gładko."

nr karty: 238/2019

 

Gabon/Roki

Psy duże

Gabon trafił do schroniska 15.07.2019. Ten urodzony 7 lat temu psiak (mniej więcej w maju 2012), całe swoje życie mieszkał w kojcu, z którego nie wyprowadzano go na spacery.

Mimo tego, że trzymany na uboczu i w zamknięciu, Gabon to przyjazny, lgnący do ludzi pies. Bardzo liczymy na to, że uda się nam znaleźć dla niego odpowiedzialnych i kochających opiekunów, którzy zapewnią mu właściwą opiekę i pokażą, jak wspaniałe może być życie "na wolności", u boku człowieka, dla którego będzie członkiem rodziny i przyjacielem.

nr karty: 221/2019

 
PayPal:
1% dla zwierząt
Dla obsługi witryny